• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

„Akcji Żonkile”

plakat "Akcja Żonkile"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej „Akcji Żonkile”. Jest to ogólnopolska akcja społeczno-edukacyjna, która przypada 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Akcja organizowana jest corocznie przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Od początku towarzyszy jej hasło “Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Tego dnia podczas zajęć z wychowawcą i lekcji historii uczniowie obejrzą film edukacyjny “Będę pisać” przygotowany przez Muzeum Polin oraz wykonają prace plastyczne – żółte żonkile – symbol akcji.