• Kartaka dla górników
  • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
    a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
    b) w czasie przebywania w szatniach,
    c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

• 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
    a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
    b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Akcja „Już pływam”

Juz plywam

Dnia 12 grudnia 2014r. na krytej pływalni Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach odbyła się akcja dla klas III mająca na celu sprawdzenie umiejętności pływackich uczniów oraz :

• propagowanie wiedzy o zasadach bezpiecznej kąpieli w wodach otwartych oraz zdrowego stylu życia,
  • kształtowanie umiejętności i nawyków niezbędnych do bezpiecznego

zachowania się nad wodą w charakterze użytkownika.

W imprezie uczestniczyło 25 uczniów z klas III. Potwierdzeniem umiejętności pływackich było zdobycie dyplomu „Już pływam”. Warunkiem do otrzymania dyplomu było przepłynięcie  dowolnym stylem i w nieograniczonym czasie  25 metrów ( jeden basen). Oprócz tego uczniowie mogli zdać egzamin na karate pływacką, który polegał na przepłynięciu w dowolnym czasie 200 metrów, w tym obowiązkowo przepłynięcia  50 metrów stylem grzbietowym, oddanie skoku do wody z wysokości 0,7 metra ( dowolnie na nogi lub na główkę) i przepłynięcie pod wodą  5 metrów.

Juz plywam 1

Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali dyplom „Już pływam”. 12 uczniów przystąpiło do egzaminu na karate pływacką. Egzamin zdało 12 uczniów. Dodatkowo uczniowie otrzymali książeczki i komiksy  edukacyjne.

Organizatorem akcji była nauczycielka wychowania fizycznego: Elżbieta Marciniak.