• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Akcja „Już pływam”

Juz plywam

Dnia 12 grudnia 2014r. na krytej pływalni Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach odbyła się akcja dla klas III mająca na celu sprawdzenie umiejętności pływackich uczniów oraz :

• propagowanie wiedzy o zasadach bezpiecznej kąpieli w wodach otwartych oraz zdrowego stylu życia,
  • kształtowanie umiejętności i nawyków niezbędnych do bezpiecznego

zachowania się nad wodą w charakterze użytkownika.

W imprezie uczestniczyło 25 uczniów z klas III. Potwierdzeniem umiejętności pływackich było zdobycie dyplomu „Już pływam”. Warunkiem do otrzymania dyplomu było przepłynięcie  dowolnym stylem i w nieograniczonym czasie  25 metrów ( jeden basen). Oprócz tego uczniowie mogli zdać egzamin na karate pływacką, który polegał na przepłynięciu w dowolnym czasie 200 metrów, w tym obowiązkowo przepłynięcia  50 metrów stylem grzbietowym, oddanie skoku do wody z wysokości 0,7 metra ( dowolnie na nogi lub na główkę) i przepłynięcie pod wodą  5 metrów.

Juz plywam 1

Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali dyplom „Już pływam”. 12 uczniów przystąpiło do egzaminu na karate pływacką. Egzamin zdało 12 uczniów. Dodatkowo uczniowie otrzymali książeczki i komiksy  edukacyjne.

Organizatorem akcji była nauczycielka wychowania fizycznego: Elżbieta Marciniak.