• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Akademia Czekolady i Afrykarium we Wrocławiu.

Dnia 22.04.2015 r. klasa IV b i V b uczestniczyły  w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci była Akademia Czekolady. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się , z czego składa się ten przysmak i skąd pochodzi kakao czyli główny składnik czekolad. Następnie uczniowie skosztowali  różnych gatunków tego smakołyku, który musieli wcześniej rozpoznać.  Samodzielnie rozcierali w moździerzu przyprawy stosowane do sporządzenia  gorącej czekolady. Dla uczestników moderatorki przygotowały niespodziankę –  fontannę czekoladową. Słodkie smakołyki wszystkim bardzo przypadły do gustu. Po degustacji uczniowie przygotowywali pudełko na czekoladowe smakołyki, a następnie nadziewali marcepanem praliny i dekorowali według własnego pomysłu. Zajęcia  edukacyjne w Czekoladziarni prowadzone były  w bardzo zajmujący sposób – w czasie lekcji panie opowiadały o świecie; tym najbliższym i tym dalszym,  podróżach, dalekich krainach, o zwyczajach, smakach i zapachach. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium. Uczniowie mieli okazję podziwiać tę nowoczesna budowlę, a w niej wspaniałe okazy  afrykańskiej fauny i  nie tylko. Wszystkim bardzo podobał się podwodny świat, a zwłaszcza ogromne płaszczki, rekiny, żółwie i inne egzotyczne gatunki ryb i ssaków morskich. Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni  i pełni wrażeń.