Akademia Czekolady i Afrykarium we Wrocławiu.

Dnia 22.04.2015 r. klasa IV b i V b uczestniczyły  w wycieczce do Wrocławia. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci była Akademia Czekolady. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się , z czego składa się ten przysmak i skąd pochodzi kakao czyli główny składnik czekolad. Następnie uczniowie skosztowali  różnych gatunków tego smakołyku, który musieli wcześniej rozpoznać.  Samodzielnie rozcierali w moździerzu przyprawy stosowane do sporządzenia  gorącej czekolady. Dla uczestników moderatorki przygotowały niespodziankę –  fontannę czekoladową. Słodkie smakołyki wszystkim bardzo przypadły do gustu. Po degustacji uczniowie przygotowywali pudełko na czekoladowe smakołyki, a następnie nadziewali marcepanem praliny i dekorowali według własnego pomysłu. Zajęcia  edukacyjne w Czekoladziarni prowadzone były  w bardzo zajmujący sposób – w czasie lekcji panie opowiadały o świecie; tym najbliższym i tym dalszym,  podróżach, dalekich krainach, o zwyczajach, smakach i zapachach. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Afrykarium. Uczniowie mieli okazję podziwiać tę nowoczesna budowlę, a w niej wspaniałe okazy  afrykańskiej fauny i  nie tylko. Wszystkim bardzo podobał się podwodny świat, a zwłaszcza ogromne płaszczki, rekiny, żółwie i inne egzotyczne gatunki ryb i ssaków morskich. Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni  i pełni wrażeń.