30.11.2019 r. uczniowie jedynki godnie reprezentowali Polkowice w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim Młodzików w Zielonej Górze.

 
 
 
W sobotę 30 listopada uczniowie naszej placówki, członkowie Szkolnej Drużyny Strzeleckiej Mikołaj z VIII b i Dominika z VII b wzięli udział w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim Młodzików rozgrywanym na obiektach KS Gwardia Zielona Góra.  
W ramach turnieju przeprowadzane były tylko konkurencje pneumatyczne. Nasi reprezentanci wystartowali w konkurencji Ppn40 czyli pistolecie pneumatycznym młodzików i młodziczek. Obydwoje spisali się doskonale. Mikołaj zajął II miejsce, ustępując pola tylko tegorocznemu dwukrotnemu złotemu medaliście Mistrzostw Polski.  Dominika zajęła V miejsce i strzeliła doskonały wynik, który dał jej II klasę strzelecką-najwyższą jaką może zdobyć młody zawodnik. 
 
 

Dla początkującego strzelca najważniejsze jest poznanie zasad i przebiegu profesjonalnych zawodów. Biorąc pod uwagę rangę imprezy oraz liczną obsadę, którą stanowili zawodnicy z renomowanych klubów mających olbrzymie budżety, odpowiednią infrastrukturę, pełne magazyny sprzętu i całe sztaby szkoleniowców do dyspozycji, sam udział w tym turnieju był dużym sukcesem. 
Po konkurencji głównej grupa 12 najlepszych zawodników i 12 zawodniczek oraz sześć osób z najlepszymi wynikami spośród pozostałych pistoleciarzy zakwalifikowała się do super finału. Mikołaj i Dominika bardzo ładnie walczyli w nim, zdobywając nagrody za najwyższe wyniki w poszczególnych seriach i eliminując wielu doświadczonych zawodników zanim w końcu sami odpadli (Dominika na IV miejscu a Mikołaj na VII).  
Zawody te dzięki atrakcyjnej formule są ważnym elementem systemu szkolenia i rywalizacji sportowej młodych strzelców. Nasi uczniowie mogli poznać i obserwować swoich przyszłych rywali z całej Polski i doskonalić swój warsztat pracy.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.