27 października 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Sztafecie zdrowia”, która odbyła się w ramach realizacji programu edukacyjnego „Stop cukrzycy.

„Sztafeta zdrowia”

27 października  2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Sztafecie zdrowia”, która odbyła się w ramach realizacji programu edukacyjnego „Stop cukrzycy. Wiem, jak zapobiegać, wiem, jak żyć z cukrzycą” przy współudziale finansowym Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

Celem imprezy było wyrabianie potrzeby uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej. Udział w zajęciach ruchowych uczniów z klas IV-V  był też wyrazem wsparcia dla wszystkich tych, którzy zmagają się z cukrzycą na co dzień oraz idealną okazją zapoznania się z informacjami na temat samej choroby. Po wykonaniu prawidłowo toru przeszkód uczniowie otrzymali pamiątkowe smycze, piłeczki  oraz książeczki  na temat prawidłowego żywienia.

Akcja okazała się atrakcyjna dla uczniów naszej szkoły. Wspólnie spędzony czas był okazją do zabawy, refleksji, rozmów, które przybliżyły nam prawdę,  że zdrowie to jedna             z  największych wartości w życiu człowieka. Nasza szkoła to miejsce, w którym uczymy się jak dbać o ten skarb.