26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach po raz pierwszy odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu.

Utalentowani śpiewali o zdrowiu

26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach po raz pierwszy odbył się  Powiatowy Festiwal Piosenki
o Zdrowiu.

Podczas zmagań wokalnych w przeglądzie piosenki o zdrowiu, zaprezentowało się ośmioro solistów oraz sześć zespołów wokalnych ze szkół podstawowych powiatu polkowickiego.
W utworach zaprezentowanych przez młodych wykonawców zawarta była ogromna wiedza na temat zachowań prozdrowotnych. Były to podpowiedzi między innymi na temat zdrowego odżywiania się, szkodliwości nałogów, profilaktyki chorób, higieny osobistej, bezpieczeństwa wypoczynku oraz zdrowego trybu życia.

Podczas obrad jury uczestnicy mogli skorzystać ze zdrowego poczęstunku – owoców i warzyw oraz zdrowych kanapek przygotowanych przez uczniów, którzy uczęszczają na zajęcia „Akademii Młodego Kucharza” w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach pod kierunkiem pani Marioli Boroń.

Zaproszone jury po czujnym okiem przewodniczącego komisji Pana Michała Styszyńskiego – wieloletniego dyrygenta Górniczej Orkiestry Dętej w Polkowicach oraz Prezesa Polkowickiego Towarzystwa Muzycznego, dokonało następującej oceny:

Laureaci Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu:

w kategorii solista klas I-III:

miejsce I – Hanna Lech – Szkoła Podstawowa w Chocianowie

miejsce II – Daria Paduch – Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach

miejsce III – Maja Gaj – Szkoła Podstawowa w Gaworzycach

Wyróżnienie: Alicja Szopa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

w kategorii zespoły wokalne I-III:

miejsce I – „Radosne Urwisy” – Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie

miejsce II – klasa IIb – Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

miejsce III – „Wiolinki” – Szkoła Podstawowa w Chocianowie

w kategorii solista klas IV-VI:

miejsce I – Oliwia Swereda – Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

miejsce II – Aleksandra Grzebień – Szkoła Podstawowa w Chocianowie

miejsce III – Oliwia Sokalska – Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie

w kategorii zespoły wokalne IV-VI:

miejsce I – „Vox Pueri” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach

miejsce II – Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa Integracyjna w Jędrzychowie

Fundatorami nagród oraz poczęstunku dla uczestników konkursu była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach. Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Polkowicka oraz Telewizja Polkowicka.

Wszystkie zdjęcia z festiwalu można pobrać pod linkiem (fot. Marcin Zarzycki)
Zobacz więcej zdjęć :https://hubic.com/home/pub/?