• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Światowy Dzień Autyzmu

dzień autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

AUTYZM to zaburzenie rozwoju dziecka, czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Bywa on często nierozpoznany i niezrozumiany, dlatego też wiele osób z otoczenia traktuje dzieci z autyzmem jako niegrzeczne lub źle wychowane.

dzień autyzmu

Możemy zrobić wiele, aby pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem i wziąć udział w Polsce na niebiesko!
Jak dołączyć?

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Dnia Autyzmu.
W tym roku inaczej, ale jesteśmy……..

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną i okres ferii świątecznych nie możemy zorganizować na terenie naszej szkoły obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przenosimy je do Internetu. Zachęcamy więc do wzięcia udziału w akcji „Nie bądź zielony w kwestii autyzmu. W kwietniu bądź niebieski” i przesłania zdjęcia z interpretacją tego hasła przez uczniów na adres: d.bucyk@sp1.polkowice.pl

Będzie to dobry sposób okazania pamięci, solidarności, akceptacji i tolerancji. Przypomnijmy społeczeństwu, że autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać i zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

Źródło:

Program edukacyjny Leader100

W ramach realizacji programu edukacyjnego ,,Leader100” uczniowie kl. IV-VII pracowali w marcu nad kompetencją: roztropność, posłuszeństwo.

Uczniowie kl. IV a w ramach lekcji religii rozmawiali o roztropności i posłuszeństwie realizując następujące tematy: ,,Dziedziniec Piłata – przed sądem. Poznanie okoliczności fałszywego procesu i niesprawiedliwego wyroku wydanego na Jezusa.’’, ,,Wyjaśniamy, co to znaczy być posłusznym, podajemy przykłady z życia codziennego, burza mózgów.’’         Podczas lekcji w kl. IV b nauczyciel j. polskiego zrealizował z  uczniami temat: Dlaczego Ikar nie posłuchał ojca? Klasa rozmawiała o posłuszeństwie.
Podsumowaniem pracy uczniów było zadanie pisemne: Sformułuj kilka rad, które można skierować do młodych ludzi, którzy chcą poznawać świat i spełniać marzenia.
W kl. V a wychowawca zrealizował wraz z uczniami temat: “Radość z podróżowania – poznajemy życie Aleksandra Doby”.

Klasa V a oraz klasa V b w ramach lekcji religii rozmawiała z nauczycielem o życiu Św. Józefa jako wzorze  roztropności, posłuszeństwa i zaufaniu Bogu.

Uczniowie kl. VI a na zajęciach z wychowawcą pracowali metoda kuli śnieżnej i tworzyli definicję słowa “roztropność”.

Wychowawca klasy VI c przeprowadził z uczniami pogadankę na temat tego, czym dla uczniów jest roztropność a czym posłuszeństwo. Uczniowie wyszukiwali cytaty i złote myśli ze słowami – kluczami. Na podsumowanie zajęć wykonali rysunki obrazujące omawiane na lekcji pojęcia.         Klasa VII b podczas zajęć z wychowawcą odpowiadała  na pytanie: Co to znaczy być odpowiedzialnym?  (film + prezentacja multimedialna).

Dodatkowo podobnie jak w kl. V a klasa VII b realizowała i omawiała temat “Radość z podróżowania – poznajemy życie Aleksandra Doby”.

Cieszymy się ze wspaniałej pracy naszych uczniów oraz nauczycieli w ramach realizacji programu ,,Leader100”. Życzymy powodzenia w dalszej pracy nad nabywaniem kolejnych kompetencji miesiąca 🙂

Światowy Dzień Muffinka w klasie 6d

Klasa 6d podczas zajęć kreatywności uroczyście świętowała Światowy Dzień Muffinka. Uczniowie samodzielnie przygotowali muffinki czekoladowe wraz z polewą. Na końcu wypieki zostały ozdobione według upodobań młodych adeptów sztuki kulinarnej.  Niektóre muffinki tak szybko zostały zjedzone, że nie zostały uwiecznione na zdjęciach. Polecamy przejrzeć galerię naszych słodkich babeczek.

BABECZKI

Zbliżające się święta Wielkiej Nocy stały się świetną okazją do przygotowania przez uczniów klasy VI c  tradycyjnych babeczek piaskowych i czekoladowych w ramach zajęć z wychowawcą. Szóstoklasiści podczas takiej  niecodziennej  lekcji samodzielnie pracowali nad tym, aby przedświąteczne wypieki były udane i  niezwykle smaczne. Przećwiczyli wiele umiejętności z różnych przedmiotów, np.: czytali  ze zrozumieniem przepis kulinarny, organizowali sobie warsztat pracy, odmierzali potrzebną ilość składników, przygotowywali ciasto i wypiekali babeczki w specjalnych foremkach lub papilotkach, a na koniec ładnie podali smakołyki do skosztowania. Oczywiście, słodkości znikały w okamgnieniu.

Zajęcia dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń i były kolejnym, ciekawym doświadczeniem kulinarnym.