11 maja 2017 r. nauczyciele bibliotekarze w naszej szkole zorganizowali pierwszą edycję szkolnego konkursu czytelniczego „Pięknie czytam”. Wzięli w nim udział uczniowie kl. II-VI. Zadaniem uczestnika było piękne przeczytanie wylosowanego fragmentu prozy. Przygotowano teksty o zróżnicowanym stopniu trudności, odpowiednio do poziomu klasy, m.in.: J. Gutry „Zaczarowany flet” (kl. II), H. Ch. Andersen „Baśnie” (kl. III), M. Kruger „Tajemnice polskiej ziemi” (kl. IV), R. Witek „Zwykła dziewczynka” (kl. V), A. Sapkowski „Wiedźmin” (kl. VI).Komisja konkursowa w składzie: pani Joanna Zarzycka (przewodnicząca), pani Marta Kucharczyk, pani Jolanta Sobczyk, pani Monika Kotwicka oraz Maja Dula, oceniała technikę czytania, umiejętność stosowania znaków interpunkcyjnych, modulację głosem i dykcję.W każdej kategorii wiekowej przyznano tytuł „Mistrz Pięknego Czytania”.

W kl. II „Mistrzem Pięknego czytania” został Wiktor Terpiłowski z kl. II b

w kl. III  tytuł przyznano Amelii Pieniackiej z kl. III d