11 kwietnia 2016 r. w ramach Światowego Dnia Zdrowia kl. V uczestniczyły w spotkaniu poświęconym problemie cukrzycy. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji na temat tej choroby i zasad postępowania w przypadku powikłań. Zajęcia poprowadziły: dietetyk oraz rodzic zmagający się z tą chorobą na co dzień.  Prowadzące odpowiadały na wszystkie pytania uczniów, wyjaśniały jak postępować z chorym, tłumaczyły jak udzielić pierwszej pomocy w szkole. Piątoklasiści poznali pojęcia: glukometr, hiperglikemia, hipoglikemia i śpiączka cukrzycowa. Zdobytą wiedzę mogli wykorzystać biorąc udział w szkolnym konkursie wiedzy „Pokonaj cukrzycę”.