08 kwietnia 2016rr. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbyła się Gminna Olimpiada O Zdrowiu.

08 kwietnia 2016rr. w Szkole Podstawowej nr 1  im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbyła się Gminna Olimpiada O Zdrowiu, którego patronatem honorowym zostało Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach. Celem imprezy było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, a także zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie.

W olimpiadzie udziały wzięły trzy zespoły dziesięcioosobowe, w skład których wchodzili uczniowie z klas IV-V polkowickich szkół. Uczestnicy musieli się zmierzyć                    z zestawem pytań testowych, które obejmowały zagadnienia z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Drużyny przygotowywały również bardzo zdrowe, a zarazem ciekawe i kolorowe kanapki. Wiele emocji wzbudzały konkurencje sportowe, podczas których uczniowie mogli wykazać się kulturalnym kibicowaniem.

Olimpiada mimo charakteru konkursowego nie była nastawiona na rywalizację a na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności uczniów. Wszystkie drużyny reprezentowały wysoki poziom, dlatego też Jury nie wyłoniło zwycięzców, przyznając wszystkim drużynom pierwsze miejsce.

Szkoły biorące udział w imprezie  otrzymały pamiątkowe dyplomy, pamiątkowe koszulki. Wszyscy zawodnicy otrzymali drobne nagrody (owoce, długopisy, brelolczyki, książeczki ).  Sponsorem wszystkich nagród była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr1 w Polkowicach,  oraz Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach Państwowa Inspekcja Sanitarna w Polkowicach.