05 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbyła się impreza dla mieszkańców osiedla Sienkiewicza pn. „Rodzinne potyczki sportowe”. Wszystkie działania zorganizowano przy współpracy Rady Osiedlowej oraz pracowników polkowickiej „ jedynki”.

Organizatorzy festynu zadbali o to, aby dostarczyć dorosłym mieszkańcom oraz ich dzieciom wielu atrakcji. Tematem przewodnim imprezy była rodzinna integracja pokoleniowa przy wykorzystaniu różnorodnych działań mających związek z szeroko rozumianą aktywnością fizyczną. Uczestnicy zabawy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności fizycznych poprzez uczestniczenie w atrakcyjnych inicjatywach sportowych. Do dyspozycji zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców osiedla byli instruktorzy, którzy prezentowali m.in. sposoby dbania o kondycję fizyczną poprzez ćwiczenia usprawniające kręgosłup.

. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Zumby- ćwiczeń ruchowych wykorzystujących elementy tańca latynoskiego.

Dla osób, które preferują nieco odmienne zainteresowania sportowe przewidziano zajęcia w siłowni, gdzie wykwalifikowana kadra wskazywała sposoby rzeźbienia sylwetki przy użyciu ćwiczeń siłowych.

W czasie, gdy dorośli oddawali się uciechom w tańcu, siłowni czy sali „zdrowego kręgosłupa” ich dzieci rozgrywały turniej gry w popularne piłkarzyki lub podziwiały popisy sportowe uczniów szkoły, którzy zaprezentowali umiejętności karate oraz tenisa stołowego.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, organizatorzy festynu zadbali o to, aby zaprezentować uczestnikom nowinki techniczne związane z dbałością o zdrowy styl życia. Wielkim zainteresowaniem wśród dorosłych cieszył się pokaz smokalizatora, czyli nowoczesnego urządzenia dokonującego bardzo dokładnego pomiaru tlenku w płucach. Olbrzymią furorę zrobiły też alko i narkogoogle- okulary, po założeniu których osoba testująca doznaje odczuć wzrokowych podobnych do tych, które towarzyszą człowiekowi będącemu pod wpływem alkoholu lub wszelkiego rodzaju narkotyków.

Punktem kulminacyjnym imprezy było rozegranie turnieju piłki siatkowej z udziałem rodziców i dzieci, którego zasady nastawione były na dobrą zabawę i integrację międzypokoleniową poprzez wykorzystywanie w praktyce zachowań fair play podczas rywalizacji na boisku. Najaktywniejsi uczestnicy festynu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci koszulek ,pamiątkowych breloczków oraz  krówki „Milanówki”.