Lekcja V b w ramach projektu z języka angielskiego.

12 grudnia klasa V b uczestniczyła w lekcji historii prowadzonej w języku angielskim. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji pedagogicznej „Learning through  teaching – uczenie przez nauczanie”, która realizowana jest w tej klasie. Olimpia i Wiktor – prowadzący zajęcia, przygotowali lekcję „We know Maria Skłodowska-Curie”, podczas której zaprezentowali postać polskiej noblistki, najważniejsze wydarzenia z jej życia i osiągnięcia zawodowe. Prezentacja postaci odbywała się wyłącznie w języku angielskim. W celu uatrakcyjnienia zajęć, Anastazja wcieliła się w postać Marii Skłodowskiej-Curie i zaprezentowała wiersz o niej w dwóch wersjach językowych: w języku polskim i angielskim.

Wszyscy uczniowie wykonali mapy pamięci wykorzystując informacje zdobyte podczas zajęć. Była to ciekawa forma poznania słówek i zwrotów angielskich potrzebnych do opisania postaci, a przy tym utrwalenia wiedzy na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Kolejna lekcja przed nami już w styczniu – tym razem Oliwia, Nikola i Bartek przygotują lekcje z biologii lub geografii.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.