• „Śpiewamy dla Niepodległej”
    Lekcja żywej historii dla kl. VI a w muzeum „Piwnica Pod Piastowskim Orłem”. - copy
    Poznajemy piękno i bogactwo Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.
    Warsztaty klasy II b w MGBP w Polkowicach – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
    Wycieczka do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu klas IV c i IV d.
    „Śniadanie daje moc” w klasie II b
    „Chrupiące gofry dla każdego”
    ..Bo niepodległość nie jest dana raz na zawsze….
    „Rekord dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego.
    Sukces chóru „Vox Pueri” w XIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Jędrzychowie.
    „Kolorowe jeżyki koreczkowe”
    ,,ZACZYTANY DZIEŃ”
    Marsz klas I – III z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
    Realizacja projektu „Ekologiczne inspiracje” w kl. IV
    Międzyszkolny Turniej Szachowy w Polkowicach
    Kawiarenka Językowa „English Cafe”
    Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  • Szkolna TV

Play
    ArrowArrow

Żywa lekcja historii kl. V e

W dniu 29. października 2018 r. uczniowie klasy V e w ramach kształtowania postaw patriotycznych oraz przybliżenia historii II wojny światowej wybrali się na żywą lekcję historii do “Piwnicy Pod Piastowskim Orłem” w siedzibie Towarzystwa Historycznego “Victoria”. Pan Paweł Janikiewicz – przedstawiciel Towarzystwa,  ciekawie opowiedział uczniom o przyczynach wybuchu II wojny światowej, działaniach zbrojnych na ziemiach polskich, a także o walce Polaków z okupantem niemieckim. Wiele uwagi poświęcił Powstaniu Warszawskiemu  i odwadze warszawiaków podczas walki o stolicę. Spotkanie w siedzibie “Victorii” na długo pozostanie w pamięci uczniów kl. V e.