• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Żywa lekcja historii w klasie 4 e.

Aby wzbogacić doświadczenia uczniów klasy IV e w wiedzę o treści podstawy programowej z przedmiotu historii, nauczyciel Paulina Dorosławska wybrała się z dziećmi z wycieczką do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Uczestniczyliśmy w wykładzie, prowadzonym przez panią A. Filipczak, która przedstawiła uczestnikom historię dawnych stolic Polski: Gniezna, Krakowa, Warszawy. Po tej interesującej „żywej lekcji historii” dzieci mogły zobaczyć następujące wystawy: „Archeologiczne skarby w MAH”, podczas której poznali najciekawsze zabytki i odkrycia archeologiczne po 1945 roku Głogowa i ziemi głogowskiej. Kolejna wystawa, która wzbudziła niezwykłe zainteresowanie uczniów to „Głogowianie 1945”. Pracownik muzeum przybliżył nam, na przykładzie Głogowa, proces wymiany narodowej i etnicznej, jaka miała miejsce na Dolnym Śląsku, tuż po II Wojnie Światowej wraz z całą problematyką związaną z opuszczaniem przez autochtonów rodzinnych stron i oswajaniem miasta przez przybywających do Głogowa Polaków.
Następnym etapem naszej wycieczki był spacer pod pomnik Dzieci Głogowskich, gdzie nauczyciel przybliżył okoliczności jego powstania. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed