• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne „Tajemnice w sztuce XX wieku”.

Dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach mogą uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach pt. „Tajemnice w sztuce XX wieku”, prowadzonych przez pana Bartka Kamińskiego z Wrocławia.

Odbywają się one w każdy piątek od dnia 22.02.2019 i potrwają do 12.04.2019 r. Na każdych zajęciach uczniowie dowiadują się nowych, nieznanych wcześniej ciekawostek o artystach, tworzących XX wieku. 

Dotychczas młodzież miała okazję poznać twórczość Pablo Picassa, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku oraz Salvadora Dali i jego obraz „Ostania Wieczerza”. Samodzielnie porównywali dzieło z innym obrazem Leonardo da Vinci, żyjącym w XVI wieku, o tym samym tytule. Doskonale poradzili sobie z szukaniem różnic i podobieństw tych dwóch wielkich arcydzieł. Zaskakujące zestawienia poszczególnych przedmiotów wzbudziły naturalną ciekawość uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali prowadzącą.

Bookmark the permalink.

Comments are closed