• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Zajęcia pozalekcyjne „Tajemnice w sztuce XX wieku”.

Dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach mogą uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach pt. „Tajemnice w sztuce XX wieku”, prowadzonych przez pana Bartka Kamińskiego z Wrocławia.

Odbywają się one w każdy piątek od dnia 22.02.2019 i potrwają do 12.04.2019 r. Na każdych zajęciach uczniowie dowiadują się nowych, nieznanych wcześniej ciekawostek o artystach, tworzących XX wieku.

Dotychczas młodzież miała okazję poznać twórczość Pablo Picassa, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku oraz Salvadora Dali i jego obraz „Ostania Wieczerza”. Samodzielnie porównywali dzieło z innym obrazem Leonardo da Vinci, żyjącym w XVI wieku, o tym samym tytule. Doskonale poradzili sobie z szukaniem różnic i podobieństw tych dwóch wielkich arcydzieł. Zaskakujące zestawienia poszczególnych przedmiotów wzbudziły naturalną ciekawość uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali prowadzącą.