• Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Klocki lego w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
    17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
    Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
    Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
    „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
    Warsztaty przedświąteczne w klasie IV a.
    W dniu 14.12.2018 roku klasy IV a i IV b pojechały z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia do Ostaszowa na warsztaty świąteczne.
    Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.

Dnia 21.11.2018 r. podczas zajęć kulinarnych skupiliśmy się na samodzielnym sporządzaniu zdrowych, świeżo wyciskanych sokach z pomarańczy. Z pozostałych skórek pomarańczy dzieci przygotowały aromatyczne, goździkowe świeczniki na zimowe wieczory.

Dzieci dowiedziały się, że sok z pomarańczy jest skarbnicą  wielu pożytecznych składników dla naszego organizmu. Przede wszystkim zawiera duże ilości beta karotenu, witaminy C oraz wody. Witamina C jest m.in. znanym antyoksydantem, odpowiedzialna za opóźnianie procesów starzenia organizmu, wykazuje działanie oczyszczające (pomarańcze są doskonałymi owocami, które możemy stosować do przeprowadzenia diet oczyszczających, mających za zadanie usunąć nagromadzone w organizmie toksyny), przydatna w okresie przeziębień. Bierze udział w procesie przyswajania żelaza, doskonale chroni przed chorobami układu sercowo-naczyniowego. Jedna pomarańcza pozwala na pokrycie dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Oprócz witaminy C  znajdziemy wapń (dwie pomarańcze zawierają tyle samo wapnia co jedna szklanka mleka). Dalej  – błonnik, kwas foliowy oraz potas – który jest odpowiedzialny za regulację ciśnienia krwi oraz prawidłową akcję serca.