• Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
  Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
  „Learning through teaching”
  Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
  Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
  Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
  W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
  Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
  Klocki lego w I c
  Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
  Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
  Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
  Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
  17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
  Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
  Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
  Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
  „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
  Warsztaty przedświąteczne w klasie IV a.
  W dniu 14.12.2018 roku klasy IV a i IV b pojechały z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia do Ostaszowa na warsztaty świąteczne.
  Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
  Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
  Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  ArrowArrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wycieczka klasy Va i Vd do: Ojcowa, Krakowa, Zakopanego i Zatoru.

 

 

Pierwszym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego.  Obszar ten wyróżnia się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe.  Dzieci zwiedziły Jaskinię Łokietka, która ma długość 230 metrów i słynie jako stanowisko archeologiczne- niegdyś zamieszkiwane przez  Neandertalczyków. Mogły podziwiać takie obiekty jak: Brama Krakowska, Maczuga Herkulesa, Rękawica, Igła Deotymy. Uczestnicy wycieczki po zwiedzeniu parku wyruszyli w drogę do przepięknie położonego ośrodka noclegowego „Za lasem” w Poroninie gdzie czekała już przepyszna i syta kolacja.

Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie wyruszyli do Wieliczki, gdzie znajduje się Kopalnia Soli. Magiczny spacer labiryntem solnych korytarzy odbył się pod opieką przewodników, którzy szczegółowo i barwnie opowiadali o historii i tradycji wielickiej Kopalni, którą ilustrują wykute w soli piękne komory (najpiękniejsza z nich – kaplica św. Kingi posiada doskonałą akustykę, koncertowali w niej między innymi Nigel Kennedy oraz grupa Blackmore’s Night), niesamowite podziemne jeziora (najgłębsze jeziorko w swoim najniższym punkcie ma 9 metrów i żeglował po nim Mateusz Kusznierewicz na desce windsurfingowej), majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby (największa z nich waży 15 ton!). Po kilkugodzinnym zwiedzaniu klasy udały się do Krakowa, aby zobaczyć Wzgórze Wawelskie i Starówkę. Głównymi zabytkami krakowskiego Starego Miasta są znajdujące się na Rynku Głównym: kościół MariackiSukiennice i wieża ratuszowa, oraz pozostałości murów obronnych – Brama Floriańska i Barbakan. Dzieciom największą radość sprawił Smok Wawelski, który niespodziewanie zaczął ziać ogniem. Po długim dniu po powrocie do ośrodka wycieczkowicze udali się na zasłużony odpoczynek.

Przedostatniego dnia wycieczki zaraz po śniadaniu uczniowie wyjechali do Zakopanego. Dzieci wraz z Przewodnikiem Tatrzańskim i opiekunami wyruszyli na długi spacer Doliną Kościeliską, która jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr. Dolina Kościeliska jest prawdziwym arcydziełem Matki Natury. Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. Mimo zmęczenia wszyscy udali się jeszcze na spacer reprezentacyjną ulicą Krupówki gdzie między innymi można było kupić pamiątki dla bliskich. Ostatniego dnia i chyba najbardziej ekscytującego uczniowie udali się do miejscowości Zator do największego Parku Rozrywki w Polsce „Energylandii”  oferującej kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Po kilku godzinach wspaniałej rozrywki i pysznym obiedzie wszyscy ruszyli do autokaru. W drodze powrotnej do Polkowic wszystkim towarzyszył świetny humor. Dzieci żartowały, śpiewały i wspominały wspólnie spędzony czas namawiając opiekunów do powtórzenia wycieczki w przyszłym roku.

Bookmark the permalink.

Comments are closed