• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.

W środę 21 listopada 2018r. klasy I c i II c udały się na wycieczkę do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis” w Złotoryi. Na początku wzięliśmy udział w warsztatach, w czasie których ozdabialiśmy bombki według własnego pomysłu. Bardzo podobała nam się ta praca, zwłaszcza obsypywanie bombek brokatem. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie fabryki. Przyglądaliśmy się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory, które zostały utrwalone w dużych piecach. Takie bombki przenoszono do wzorcowni. Z wielkim podziwem obserwowaliśmy jak pracownicy zakładu zręcznie ozdabiają je różnorodnymi, fantastycznymi wzorami. Później trafiliśmy do pakowalni. Nie spodziewaliśmy się, że można w kilkanaście sekund złożyć pudełko i zapakować do niego bombki. Wymaga to naprawdę sporej wprawy. Po zwiedzaniu udaliśmy się na zakupy do przyzakładowego sklepu. Każdy znalazł coś dla siebie. Wróciliśmy do Polkowic bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że każdy dostał na pamiątkę bombki, które własnoręcznie pomalował w czasie warsztatów. Będziemy mieli śliczne choinki. Wspaniale, że już niedługo święta!