• KOMUNIKAT

Szanowni Państwo w związku z zbliżającym się terminem wyjazdu Państwa dzieci na turnus „zielonej szkoły” zapraszam do składania kart kwalifikacyjnych. Pobrane z sekretariatu lub witryny internetowej szkoły karty należny składać  do 30 kwietnia  w sekretariacie szkoły (w czasie trwania strajku) lub u wychowawcy klasy (po zakończeniu protestu).

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA ZIELONEJ SZKOŁY

• KOMUNIKAT

W związku z przystąpieniem nauczycieli do ogólnopolskiego strajku informujemy, że nie odbywają się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze do odwołania.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji.

KOMUNIKAT

1.Przypominamy, że zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolonego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dni 15-17.04.2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z egzaminami ósmoklasisty.

Stołówka szkolna w tych dniach nie wydaje obiadów. Zapewniamy dla dzieci opiekę świetlicową w razie potrzeby.

2.Wiosenna przerwa świąteczna odbywa się w dniach 18-23.04.2019 r., są to dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych.

W dniach 18,19 i 23 kwietnia zapewniamy dzieciom opiekę świetlicową w razie potrzeby. Stołówka szkolna w tych dniach będzie nieczynna.

• ODWOŁANE ZEBRANIA

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW KL. III A I III B

Planowane zebranie w dniu 10.04.2019 r., w związku ze strajkiem nauczycieli zostaje odwołane.

• EGZAMINY KLAS VIII

Dyrektor Szkoły informuje, że egzamin uczniów klas VIII odbędzie się zgodnie z harmonogramem tj.:

15.04.2019 r. – język polski

16.04.2019 r. – matematyka

17.04.2019 r. – języki obce

Uczniowie spotykają się w szkole o godz. 8.15

(SP 1  –  ul. Kmicica 23)

• Komunikat dla rodziców

Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach ogłosił strajk nauczycieli od 8 kwietnia 2019 r.

W związku z tym zajęcia dydaktyczne nie będą odbywały się do odwołania.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o ewentualnych zmianach.

Na czas strajku zapewniamy opiekę dzieciom, których rodzice zgłosili taką potrzebę zgodnie z wcześniejszym komunikatem. Stołówka szkolna jest czynna.

• DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
    Żywa lekcja historii w klasie 4 e.
    Lekcje odwrócone W klasie II c.
    „VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej”.
     Finał Gminny w piłce ręcznej dziewcząt
    Turniej ortograficzny klas trzecich.
    Uczniowie klasy II c na wystawie obrazów Edwarda Szpocińskiego.
    Jak witamy się w klasie II c ?
    Warsztaty wielkanocne w klasie IV d.
    Lekcja odwrócona w klasie IV d.
    Klasa VII c z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Warsztaty ceramiki w klasie VII c.
    Zajęcia kulinarne – „Tortilla dla łasuchów”
    Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Sprawozdanie z uroczystości rocznicy odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku w Sieroszowicach.
      Trzecioklasiści na warsztatach wiosennych w Ostaszowie.
    II miejsce naszych uczniów w regionalnym konkursie  „Piękna nasza Polska cała”.
    Zwiedzanie wystawy obrazów Edwarda Szpocińskiego – klasa II b.
    Uczniowie kl.II b zdobywają odznakę sprawnościową: pływaka w ramach realizacji programu „Sprawny Dolnoślązaczek”.
    Warsztaty taneczne dla kl I-III.
    Finał Wojewódzki w tenisie stołowym Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
    Klasa II a i II b warsztaty zdobienia jajek woskiem w Przemkowie 20.03.2019 r.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wizyta w ZUS-ie kl. 5 a

Czy wizyta w urzędzie może być interesująca dla ucznia szkoly podstawowej? Okazuje się, że jak najbardziej. Uczniowie klasy V a mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Legnicy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Naszym przewodnikiem była pani Emilia Nowakowska, która przybliżyła nam historie budynku, w którym aktualnie znajduje się ta instytucja. Na początku zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej, która do 1990 roku była siedzibą sztabu Armii Czerwonej w Polsce. Tutaj również dowiedzieliśmy się jakie są zadania i  cele  ZUSu. Ponadto obejrzeliśmy film  „Twoje życie -Twój wybór”, który miał przybliżyć uczniom konsekwencje nielegalnej pracy. Potem przeszliśmy do Archiwum, które jest największym zbiorem w Polsce. Mieści sie tam ponad 140 kilometrow półek z nieczynnymi aktami. Na koniec zostaliśmy zaprowadzeni do Sali Obsługi Klienta, gdzie pracownicy bardzo życzliwie przyjęli młodych ludzi. Mogli oni wypełnić wzory dostępnych formularzy, dowiedzieli się m.in., co to qmatic, jak działa urzędomat. Celem wizyty było oswojenie uczniów z urzędem, który myślę, że udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki życzliwości pracowników ZUSu.

btrhdr