• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wizyta w ZUS-ie kl. 5 a

 
Czy wizyta w urzędzie może być interesująca dla ucznia szkoly podstawowej? Okazuje się, że jak najbardziej. Uczniowie klasy V a mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Legnicy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
 

Naszym przewodnikiem była pani Emilia Nowakowska, która przybliżyła nam historie budynku, w którym aktualnie znajduje się ta instytucja. Na początku zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej, która do 1990 roku była siedzibą sztabu Armii Czerwonej w Polsce. Tutaj również dowiedzieliśmy się jakie są zadania i  cele  ZUSu. Ponadto obejrzeliśmy film  „Twoje życie -Twój wybór”, który miał przybliżyć uczniom konsekwencje nielegalnej pracy. Potem przeszliśmy do Archiwum, które jest największym zbiorem w Polsce. Mieści sie tam ponad 140 kilometrow półek z nieczynnymi aktami. Na koniec zostaliśmy zaprowadzeni do Sali Obsługi Klienta, gdzie pracownicy bardzo życzliwie przyjęli młodych ludzi. Mogli oni wypełnić wzory dostępnych formularzy, dowiedzieli się m.in., co to qmatic, jak działa urzędomat. Celem wizyty było oswojenie uczniów z urzędem, który myślę, że udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki życzliwości pracowników ZUSu. 
 

btrhdr

Bookmark the permalink.

Comments are closed