Wizyta w Urzędzie Gminy klasy VIII b.

Dnia 27.02.2019 r. uczniowie klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach udali się z wizytą do Urzędu Gminy w Polkowicach.

Spotkanie miało na celu poznanie struktury organizacyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach oraz zadań należących do pracowników poszczególnych wydziałów w ramach realizacji zadań wynikających z podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie. Celem wizyty było również utrwalenie przez uczniów wiedzy o samorządzie gminnym.

Uczniowie zostali przyjęci niezwykle ciepło i życzliwie przez pracowników Urzędu. Uczniowie zwiedzili Salę Konferencyjną, Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Ochrony Środowiska. Na koniec wizyty młodzież została zaproszona do gabinetu burmistrza, który przybliżył im swoją pracę.

btrhdr