• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wieczornica „Za Naszą i Waszą wolność”

W dniu 14 listopada br. w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna upamiętniająca przypadającą w tym roku 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie zatytułowane było „Za Naszą i Waszą wolność”. Dyrekcja szkoły,nauczyciele, uczniowie i ich rodzice spotkali się, by wspólnie uczcić pamięć o ludziach i wydarzeniach z przeszłości,ważnych dla naszego narodu. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Anna Sobczyk-Stryjek i Ewa Mielniczek, które przygotowały z dziećmi program artystyczny i dekorację sali oraz Krzysztof Purzycki, który zapewnił oprawę muzyczną wydarzenia.Tego wieczoru gościnnie wystąpiła Pani Magdalena Szymaszek z Towarzystwa Historycznego Victoria, przedstawiając swoją interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną,wspominano ważne momenty w dziejach naszej ojczyzny, wszyscy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, m.in. „Legiony”,„Wojenko, wojenko”, a także wysłuchali pieśni „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu szkolnego chóru. Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Bartoszek podkreśliła, że tego typu spotkania są żywą lekcją patriotyzmu, która łączy pokolenia.Zapraszamy do oglądnięcia fragmentów w SzkolnejTV.