• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Wieczornica „Za Naszą i Waszą wolność”

W dniu 14 listopada br. w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna upamiętniająca przypadającą w tym roku 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie zatytułowane było „Za Naszą i Waszą wolność”. Dyrekcja szkoły,nauczyciele, uczniowie i ich rodzice spotkali się, by wspólnie uczcić pamięć o ludziach i wydarzeniach z przeszłości,ważnych dla naszego narodu. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Anna Sobczyk-Stryjek i Ewa Mielniczek, które przygotowały z dziećmi program artystyczny i dekorację sali oraz Krzysztof Purzycki, który zapewnił oprawę muzyczną wydarzenia.Tego wieczoru gościnnie wystąpiła Pani Magdalena Szymaszek z Towarzystwa Historycznego Victoria, przedstawiając swoją interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną,wspominano ważne momenty w dziejach naszej ojczyzny, wszyscy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, m.in. „Legiony”,„Wojenko, wojenko”, a także wysłuchali pieśni „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu szkolnego chóru. Na zakończenie Pani Dyrektor Barbara Bartoszek podkreśliła, że tego typu spotkania są żywą lekcją patriotyzmu, która łączy pokolenia.Zapraszamy do oglądnięcia fragmentów w SzkolnejTV.