• Plakaty z życia klas IV-VIII na zakończenie I semestru.
    Realizacja projektu ,,Zaczytany przedszkolak’’.
    Klasy II i III w Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach.
    ,,Między nami kobietkami”- program edukacyjny w kl. VI
    W SZKOLE RUSZYŁA KAMPANIA
    STOP MOWIE NIENAWIŚCI
    MÓWIMY STOP MOWIE NIENAWIŚCI
    ZATRZYMAJMY HEJT W SIECI I W ŻYCIU CODZIENNYM
    Nasi sportowcy.
    Sprawność: łyżwiarz zaliczona.
    Zajęcia kulinarne – „Pyszne pralinki”.
    Edukacja muzyczna – „Arabska ud – dzieje pewnego instrumentu”.
    DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Dnia 4.03.2019 r.na nasze zaproszenie gościły w naszej szkole dzieci z grup sześciolatków z polkowickich przedszkoli.

Żywa lekcja historii w klasie 4 e.
    Malowanie z Mamą Macieja
    Lekcje odwrócone W klasie II c.
    „VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej”.
     Finał Gminny w piłce ręcznej dziewcząt
    Turniej ortograficzny klas trzecich.
    Uczniowie klasy II c na wystawie obrazów Edwarda Szpocińskiego.
    Zajęcia pozalekcyjne „Tajemnice w sztuce XX wieku”.
    Play
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Widowisko edukacyjne WIELCY RODACY z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W ekspresowym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dawką zabawy i humoru 23.10.2018 r. prowadzący widowisko Stanisław Sielicki z „Estrady SAS” zabrał uczniów Szkoły Podstawowej nr 1w Polkowicach na ciekawy spacer w odległe czasy i miejsca. Było to widowisko edukacyjne „Wielcy Rodacy” z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na widowni przeważały kolory biały i czerwony. Stanisław Sielicki, autor i prowadzący program, połączył naukę z żywiołową zabawą. Przygotował pełen humoru, werwy i wymagający aktywności twórczej pokaz zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na sto dwa!”. Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, układali alfabetycznie nazwiska znanych ludzi, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, czy z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną? Nie zabrakło również dbałości o dobre maniery i ogładę towarzyską.
Gorąca atmosfera, spora dawka uśmiechu pozwoliły miło i przyjemnie odbyć spacer w odległe miejsca, czasy i kultury. Fragmenty widowiska można obejrzeć w naszej Szkolnej Telewizji

Organizator: Ewa Mielniczek