• Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Klocki lego w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
    17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
    Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
    Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
    „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
    Warsztaty przedświąteczne w klasie IV a.
    W dniu 14.12.2018 roku klasy IV a i IV b pojechały z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia do Ostaszowa na warsztaty świąteczne.
    Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Widowisko edukacyjne WIELCY RODACY z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W ekspresowym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dawką zabawy i humoru 23.10.2018 r. prowadzący widowisko Stanisław Sielicki z „Estrady SAS” zabrał uczniów Szkoły Podstawowej nr 1w Polkowicach na ciekawy spacer w odległe czasy i miejsca. Było to widowisko edukacyjne „Wielcy Rodacy” z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na widowni przeważały kolory biały i czerwony. Stanisław Sielicki, autor i prowadzący program, połączył naukę z żywiołową zabawą. Przygotował pełen humoru, werwy i wymagający aktywności twórczej pokaz zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na sto dwa!”. Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, układali alfabetycznie nazwiska znanych ludzi, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, czy z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną? Nie zabrakło również dbałości o dobre maniery i ogładę towarzyską.
Gorąca atmosfera, spora dawka uśmiechu pozwoliły miło i przyjemnie odbyć spacer w odległe miejsca, czasy i kultury. Fragmenty widowiska można obejrzeć w naszej Szkolnej Telewizji

Organizator: Ewa Mielniczek