• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Walentynkowy zawrót głowy w naszej szkole.

W dniach 14-15 lutego 2019r odbyły się szkolne obchody Dnia Świętego Walentego w oparciu o projekt edukacyjny pt. „Walentynkowy zawrót głowy” . Projekt został przygotowany i zrealizowany przez wychowawców klasy VI c i V b, wraz z uczniami obu zespołów w terminie 15 stycznia -15 lutego 2019r.
Celem projektu było przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów różnych narodów, ale także zachęcanie uczniów do okazywania pozytywnych uczuć, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, kształtowanie prawidłowych relacji w społeczności szkolnej. W czasie poszczególnych etapów pracy nad projektem zaangażowani uczniowie doskonalili umiejętność współpracy w grupie, kształtowali postawę odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania. Adresatami projektu byli uczniowie klas I-VII . Projekt obejmował organizację szkolnej poczty walentynkowej, szkolnego konkursu informatyczno – językowego na najciekawszą kartkę walentynkową w wersji elektronicznej oraz zabawę w odnajdywanie sławnych par (np. Romeo i Julia, Mieszko I i Dobrawa, Donald Trump i jego małżonka Melania, czy też uwielbiana przez uczniów para – Anna i Robert Lewandowscy ). Ta część projektu spotkała się z największym zainteresowanie ze strony uczniów, którzy tłumnie ustawiali się w kolejce do losowania serduszek z nazwiskami słynnych par, aby w trakcie kolejnych przerw lekcyjnych udawać się na czujne poszukiwania „swojej drugiej połówki”. Zabawie towarzyszyły niecodzienne emocje, najprawdopodobniej nie tylko ze względu na słodką nagrodę, jaka czekała w czytelni szkolnej na szczęśliwie odnalezione pary.
W ramach projektu zadbano również o odpowiednią oprawę szkoły, dekorację, zapoznanie uczniów z genezą Dnia Świętego Walentego i jego biografią , angażując do współpracy Samorząd Uczniowski. Miłym akcentem obchodów były przygotowane przez uczniów klas V b i VI c słodkie upominki z życzeniami, wręczane nauczycielom podczas przerw lekcyjnych . Kolejnym punktem programu obchodów walentynek w naszej szkole był zorganizowany koncert piosenek o tematyce miłosnej, w którym wzięły udział zarówno klasy młodsze, jak i starsi uczniowie wraz z nauczycielami. Oprócz pięknych aranżacji znanych przebojów w wykonaniu naszych szkolnych solistek z klas piątych: Kasi Żmigrodzkiej i Leny Sołonynki oraz Ali Tomczak z klasy VIc można było usłyszeć zgodnie brzmiące głosy uczniów klas II-VII .
Podsumowaniem projektu było wyłonienie laureatów konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową w wersji elektronicznej i prezentacja prac konkursowych na tablicy osiągnięć a także zamieszczenie przez uczennice klasy VI c relacji z imprezy w szkolnej gazetce Sówka. Uczniowie wyróżnieni w konkursie zostali nagrodzeni ufundowanymi przez nauczycieli nagrodami. Tegoroczne obchody dnia świętego Walentego spotkały się z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej , jak i nauczycieli, którzy z zaangażowaniem włączyli się w składanie życzeń przez walentynkową pocztę oraz pomoc w odnajdywaniu par. Wszyscy z humorem i radością wysyłali i odbierali walentynkowe życzenia w geście wzajemnej przyjaźni i sympatii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy autorstwa uczennicy klasy VIc Natalii Kulik.
Joanna Kamińska
Jolanta Sobczyk

Bookmark the permalink.

Comments are closed