• „Śpiewamy dla Niepodległej”
  Lekcja żywej historii dla kl. VI a w muzeum „Piwnica Pod Piastowskim Orłem”. - copy
  Poznajemy piękno i bogactwo Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.
  Warsztaty klasy II b w MGBP w Polkowicach – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
  Wycieczka do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu klas IV c i IV d.
  „Śniadanie daje moc” w klasie II b
  „Chrupiące gofry dla każdego”
  ..Bo niepodległość nie jest dana raz na zawsze….
  „Rekord dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego.
  Sukces chóru „Vox Pueri” w XIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Jędrzychowie.
  „Kolorowe jeżyki koreczkowe”
  ,,ZACZYTANY DZIEŃ”
  Marsz klas I – III z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
  Realizacja projektu „Ekologiczne inspiracje” w kl. IV
  Międzyszkolny Turniej Szachowy w Polkowicach
  Kawiarenka Językowa „English Cafe”
  Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • Szkolna TV

  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  ArrowArrow
  Slider

„W Piwnicy pod Piastowskim Orłem „- żywa lekcja historii.

Dnia 29.10.2018 r. uczniowie klasy II b i I a uczestniczyli w żywej lekcji historii w „Piwnicy pod Piastowskim Orłem”. Dzięki uprzejmości pana Pawła Jankiewicza, prezesa Towarzystwa Historycznego „Victoria”, uczniowie oglądali stałą ekspozycję sprzętu z okresu II wojny światowej. Razem z przewodnikiem najmłodsi mieli możliwość obejrzenia wystawy fotografii i izb pamięci. W poszczególnych izbach znajdowały się między innymi, historyczne fotografie oraz różnego rodzaju broń. W pierwszej sali zgromadzone były eksponaty związane z Powstaniem Warszawskim. Druga izba urządzona była w klimacie lat 40-tych, gdzie znajdowały się przedmioty codziennego użytku. Tutaj uczniowie słuchali gry starego gramofonu oraz poznali sposób robienia herbaty w samowarze. Dzieciom dużo radości sprawiło zapoznanie z działaniem lampy naftowej. Ostatnia sala najbardziej zainteresowała chłopców, ponieważ przedstawiała broń i historię I Armii Wojska Polskiego.

To była ciekawa i pasjonująca lekcja historii dla dzieci

Bookmark the permalink.

Comments are closed