Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

btrhdr

btr

1 maja 2019 roku uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem wycieczki było przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych obowiązującym w Polsce.

W sali konferencyjnej odbyła się prelekcja na temat głównych zadań ZUS-u oraz ubezpieczeń, jakim podlegają osoby prowadzące lub zamierzające prowadzić działalność gospodarczą w Polsce, a także zasad i sposobów obsługi klientów indywidualnych, tworzenia dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych.

Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po budynku ZUS przez panią Emilię Nowakowską, która opowiedziała, do czego służą poszczególne pomieszczenia.

Uczestnicy na koniec pobytu w ZUS-e odwiedzili „serce ZUSu”, czyli Biuro Obsługi Klienta.

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych jest niezbędna młodym ludziom, aby mogli w przyszłości wykorzystać zdobytą wiedzę w życiu zawodowym.

Był to interesująco spędzony czas. Bardzo dziękujemy za umożliwienie odwiedzenia placówki oraz za miłe przyjęcie.