• Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Klocki lego w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
    17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
    Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
    Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
    „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
    Warsztaty przedświąteczne w klasie IV a.
    W dniu 14.12.2018 roku klasy IV a i IV b pojechały z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia do Ostaszowa na warsztaty świąteczne.
    Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Trzecioklasiści na spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek.

Dnia 19 października 2018 roku uczniowie klas trzecich odwiedzili MGPB, aby spotkać się z panią Agnieszką Frączek – autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Na co dzień, pani Agnieszka wykłada wiedzę o języku na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistą, leksykografem oraz autorką licznych prac z dziedziny językoznawstwa.

Jednak,  jak sama podkreśla,  największą przyjemność sprawia jej pisanie dla dzieci. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań.  Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów, np. „Ja w takich warunkach pracować nie mogę”, „Słonie na spadochronie”, które wzbudziły entuzjazm dzieci. Pisarka w interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom, jak powstaje książka i skąd czerpie pomysły. Uczniowie zadawali pytania dotyczące twórczości, jak również życia rodzinnego autorki. Czas upłynął w przyjaznej i miłej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zakupienia  książek, w których Pani Agnieszki złożyła autografy.