• „Śpiewamy dla Niepodległej”
  Lekcja żywej historii dla kl. VI a w muzeum „Piwnica Pod Piastowskim Orłem”. - copy
  Poznajemy piękno i bogactwo Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.
  Warsztaty klasy II b w MGBP w Polkowicach – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
  Wycieczka do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu klas IV c i IV d.
  „Śniadanie daje moc” w klasie II b
  „Chrupiące gofry dla każdego”
  ..Bo niepodległość nie jest dana raz na zawsze….
  „Rekord dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego.
  Sukces chóru „Vox Pueri” w XIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Jędrzychowie.
  „Kolorowe jeżyki koreczkowe”
  ,,ZACZYTANY DZIEŃ”
  Marsz klas I – III z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
  Realizacja projektu „Ekologiczne inspiracje” w kl. IV
  Międzyszkolny Turniej Szachowy w Polkowicach
  Kawiarenka Językowa „English Cafe”
  Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • Szkolna TV

  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  ArrowArrow
  Slider

Trzecioklasiści na spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek.

      Dnia 19 października 2018 roku uczniowie klas trzecich odwiedzili MGPB, aby spotkać się z panią Agnieszką Frączek – autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Na co dzień, pani Agnieszka wykłada wiedzę o języku na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistą, leksykografem oraz autorką licznych prac z dziedziny językoznawstwa.                                               

           Jednak,  jak sama podkreśla,  największą przyjemność sprawia jej pisanie dla dzieci. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań.  Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów, np. „Ja w takich warunkach pracować nie mogę”, „Słonie na spadochronie”, które wzbudziły entuzjazm dzieci. Pisarka w interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom, jak powstaje książka i skąd czerpie pomysły. Uczniowie zadawali pytania dotyczące twórczości, jak również życia rodzinnego autorki. Czas upłynął w przyjaznej i miłej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zakupienia  książek, w których Pani Agnieszki złożyła autografy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed