• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Trzecioklasiści na spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek.

Dnia 19 października 2018 roku uczniowie klas trzecich odwiedzili MGPB, aby spotkać się z panią Agnieszką Frączek – autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Na co dzień, pani Agnieszka wykłada wiedzę o języku na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistą, leksykografem oraz autorką licznych prac z dziedziny językoznawstwa.

Jednak,  jak sama podkreśla,  największą przyjemność sprawia jej pisanie dla dzieci. Jako pisarka literatury dziecięcej, jest mistrzynią humoru i dowcipnych porównań.  Podczas spotkania pani Agnieszka przeczytała wiele spośród swoich znanych utworów, np. „Ja w takich warunkach pracować nie mogę”, „Słonie na spadochronie”, które wzbudziły entuzjazm dzieci. Pisarka w interesujący sposób opowiedziała najmłodszym czytelnikom, jak powstaje książka i skąd czerpie pomysły. Uczniowie zadawali pytania dotyczące twórczości, jak również życia rodzinnego autorki. Czas upłynął w przyjaznej i miłej atmosferze. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zakupienia  książek, w których Pani Agnieszki złożyła autografy.