• „Learning through teaching”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Klocki lego w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
    17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
    Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
    Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
    „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
    Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
    Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
    Plakaty z życia klas IV-VIII na zakończenie I semestru.
    Realizacja projektu ,,Zaczytany przedszkolak’’.
    Klasy II i III w Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach.
    Dzień Babci i Dziadka w klasie II b.
    Szkolny Dzień Koszuli
    Przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Uczniowie z zajęć teatralnych „Będę aktorem” przygotowali przedstawienie dla klas II c i II b
    Gra edukacyjna „Przygoda z Chrapkiem” kl. IV d
    ,,Między nami kobietkami”- program edukacyjny w kl. VI
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Szkolne koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ,,Iskierka miłości”

Znalezione obrazy dla zapytania towarzystwo przyjaciół dzieci

W Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach działa Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ,,Iskierka Miłości” , które podlega bezpośrednio pod Okręgowy Oddział TPD z siedzibą w Legnicy.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest organizacją pożytku publicznego z blisko 90 letnim pionierskim dorobkiem w zakresie pedagogiki społecznej i opiekuńczej. Towarzystwo jest rzecznikiem dziecka, chroni i promuje jego prawa z poszanowaniem praw i obowiązków jego rodziców, opiekunów oraz odpowiedzialnych za nie osób.

Działalność Koła ,,Iskierka Miłości” ukierunkowana jest na pomoc uczniom SP nr 1 w Polkowicach oraz działalność charytatywną.

Mając na uwadze dobro wszystkich dzieci z naszego obszaru, a szczególnie naszych uczniów, zapraszamy wszystkie chętne dorosłe osoby ze Szkoły Podstawowej nr 1, rodziców uczniów oraz samych uczniów do włączenia się w skład członków Koła TPD ,, Iskierka miłości” (deklaracje członkowskie są dostępne u pani Alicji Kureń w sali 40).

Aktualne wydarzenia TPD ,, Iskierka Miłości”

Informacja z ostatniej chwili!!!

Szkolne Koło ,, Iskierka miłości” BARDZO DZIĘKUJE za pomoc w zbiórce słodyczy i maskotek J Wszystkie dary zostaną przekazane dla potrzebujących dzieci !!!

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Zygmunt Sądowski został wyróżniony w

X Przeglądzie Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów organizowanym przez Oddział Miejski TPD Legnica.

X Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów – 3 marca 2018 w Galerii Piastów przy ul. NMP w Legnicy w godzinach 10:00 – 13:00.  Wszystkich uczestników zapraszamy z kolekcjami już po godzinie 9, aby cała ekspozycja była gotowa do godziny 10:00. Wstępnie proponowaliśmy aby przegląd kończył się o godz. 12:30, jednak aby kolekcje widziała szersza widownia proponujemy, aby kolekcjonerzy zostali nieco dłużej, czyli do godz. 13:00.

5 marca rozpoczynamy akcję charytatywną „Zajączek” – dostarczanie darów do TPD ,, Iskierka Miłości” sala 40 do dnia 15 marca. Prosimy o zbiórkę czekoladowych zajączków, baranków, jajek i cukrowych baranków.

Podsumowanie konkursu plastycznego „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Prace przyjmujemy do 05 marca 2018 r, ogłoszenie wyników na stronie tpd.legnica.pl do 16 marca 2018.  Rozdanie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie się 22 marca o godz. 14:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy przy ul. Jordana 17.

Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy – Akcja Letnia 2018

Dla dzieci z regionu legnickiego TPD przygotowało Kolonie w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Kudowie Zdrój. Zaplanowano również dwa turnusy do Włoch.

Jak co roku TPD oferuje zniżki dla dzieci z rodzin niezamożnych, wielodzietnych lub dotkniętych bezrobociem.

Kolonie TPD są szczególnie przyjazne dzieciom. Oprócz górskich wędrówek, czy nadmorskich kąpieli na każdym turnusie organizowane są wycieczki krajoznawcze do okolicznych miast m in. Szczecin, Kołobrzeg, Świnoujście, Jeleniej Góry, Kowar, Kudowa Zdrój.

W cenie kolonii zawarte są bilety wstępu, rejs statkiem (kolonia nad morzem) oraz inne atrakcje.

Realizowany jest również program rekreacyjno-sportowy i kulturalny. Organizowane są liczne konkursy i zawody oraz przyznawane nagrody i medale.

Kolonie z TPD to zawsze niezapomniany, mile spędzony czas J

Po karty kwalifikacyjne na kolonie należy się zgłosić do naszej siedziby Starostwo Powiatowe, Plac Słowiański 1 w Legnicy (pokój nr 427 tj. 4 piętro)

tel. 76/ 854 86 44 , e-mail: tpd.legnica@wp.pl

Turnus

Liczba osób

Wiek

Koszt**

Kołobrzeg

Kołobrzeg

Karpacz

08.07-17.07

Szklarska Poręba

Kudowa Zdrój

1100zł

Kudowa Zdrój

Włochy

1650 zł + 74 euro

Włochy

1650 zł + 74 euro

Konkurs o tematyce zasad zdrowia i bezpieczeństwa ,,Żyjmy zdrowo i bezpiecznie oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.