OFERUJEMY:

• Atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy opiekuńczo – wychowawczej
  •  Szereg działań artystycznych rozbudzających kreatywność uczniów
  •  Ciekawe projekty edukacyjne

ZAPEWNIAMY:

•  bezpieczeństwo każdemu dziecku
  •  warunki sprzyjające promowaniu zdrowego stylu życia
  •  rozwój zainteresowań i talentów
  •  udział dzieci w konkursach szkolnych i pozaszkolnych
  •  pomoc w odrabianiu lekcji

DBAMY O TRADYCJE

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

POBIERZ  REGULAMIN ŚWIETLICY

REGULAMIN DOWOŻENIA UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W POLKOWICACH

Karty zgłoszenia można pobrać w świetlicy oraz na stronie internetowej szkoły www.sp1.polkowice.pl

w zakładkach świetlica/ stołówka.

Wypełnione karty należy złożyć w świetlicy szkolnej.

GALERIA ŚWIETLICY

Z okazji 11 listopada w świetlicy szkolnej uczniowie realizowali projekt ,, 100 lat Niepodległości”. Przygotowali  również kotyliony na konkurs pt. „ Najpiękniejszy kotylion w barwach narodowych” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Polkowicach.

W ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego „ Pomaluj mój świat”  wykonali  plakaty na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości „ Szkoła dla Niepodległej”.

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy. Uczniowie dla swoich Kochanych Dziadków przygotowali przepiękne laurki i portrety. Babcie i dziadkowie wyglądają przepięknie . Zobaczcie sami.

Dzień Chłopca – dzień pełen niespodzianek i życzeń.  W tym dniu dziewczynki przygotowały przepiękne laurki i złożyły życzenia swoim kolegom. Super dzień 😊

Dzień Górnika – rozmowy o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górnika, zapoznanie z mundurem górniczym i czapką.

W listopadzie nauczyciele świetlicy zorganizowali   szkolny konkurs plastyczny pt.,, Jesienny spacer”. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno jesiennego krajobrazu, rozwijanie wyobraźni plastycznej, popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z klas I-III i klas IV- VIII. Laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały upominki i dyplomy.

Laureaci konkursu:

kategoria klasy I -III

I miejsce – Mikołaj K. klasa III a

II miejsce – Miłosz G. klasa III b

III miejsce – Szymon K. klasa III a

Wyróżnienie – Kasia M. klasa III a

kategoria klasy IV – VIII

I miejsce – Lena S. klasa V e

II miejsce – Weronika S. klasa VI c

III miejsce – Julia S. klasa VI a

Wyróżnienie – Martyna S. klasa V d

W czasie zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Oto nasze prace 😊

W ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego „ Pomaluj mój świat” uczniowie w świetlicy przygotowali maski karnawałowe. Są przepiękne .😊

Dzień hobbysty

Super dzień w naszej świetlicy…Dzień pełen wrażeń …tak o dniu kolekcjonera mówili uczniowi. Jak co roku uczniowie mogli zaprezentować swoje kolekcje i zbiory.

Zobaczcie sami co kolekcjonujemy i co interesuje nas najbardziej😊

Nasi wychowankowie uczestniczyli w konkursach plastycznych organizowanych przez zaprzyjaźnione świetlice.

W konkursie plastycznym pt. „ Najpiękniejszy kotylion w barwach narodowych”

Zuzanna Ś. z klasy I a zajęła III miejsce.

W konkursie plastycznym  „ Krajobrazy Polski” zdobyliśmy I , II, III miejsce oraz dwa wyróżnienia.

A oto nagrodzeni uczniowie :

Zuzanna Ś. kl. I a – I  miejsce

Zosia B. kl. I b – II miejsce

Alicja B. kl. III b – III miejsce

Jacek B. kl. I a –  wyróżnienie

Kuba P. kl. I a-  wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pasowanie na Świetlika

Jak co roku w naszej świetlicy odbyło się pasowanie na  Świetlika. Uczniowie z klas pierwszych i grupy ,,O” dołączyli na naszej świetlicowej gromadki. Złożyli uroczyste ŚLUBOWANIE i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim życzymy uśmiechu i radosnego czasu spędzonego w świetlicy.

W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie przypomnieli  sobie zasady zdrowego odżywiania, wartości odżywcze warzyw i owoców. Tworzyli piramidę zdrowia. Zobaczcie jak pracowaliśmy.

Zimowy i świąteczny czas w świetlicy to czas wyjątkowy, kolorowy pełen przepięknych prac plastycznych. Uczniowie wykonują ozdoby świąteczne, kartki, stroiki wykorzystując różnorodne materiały plastyczne.

W królestwie zwierząt

W świetlicy szkolnej w ramach tygodnia ,,Kochamy zwierzęta” uczniowie opowiadali o swoich kochanych pupilach. Wykonali  zwierzątka z tektury, plasteliny i malowali farbami. Prace zostały wyeksponowane na wystawach . Zwierzaki są przepiękne.

Tak spędzamy czas w świetlicy Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć 😊

W czasie zajęć plastyczno-technicznych uczniowie wykonywali ,, Przebiśniegi” z płatków kosmetycznych, rurek i kolorowego papieru. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w świetlicy szkolnej.

Dzień Kobiet w świetlicy

,,Dzień Kobiet, Dzień Kobiet niech każdy się dowie , że dzisiaj jest święto dziewczynek” słowami piosenki przywitaliśmy nasze dziewczynki. Chłopcy złożyli życzenia, wręczyli kwiaty i słodką niespodziankę. 100 lat też było 😊 Super