• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Światowy Dzień Pluszowego Misia pn. „Kraina miodem płynąca”

26 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach świętowano Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarze (p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk), oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. Ewa Mielniczek, p. Jolanta Sobczyk, p. Paulina Dorosławska), przygotowali szereg działań mających na celu rozpowszechnienie święta na terenie szkoły, w tym roku pod hasłem „Kraina miodem płynąca”.

Członkowie SU nadali audycję przez szkolny radiowęzeł, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów i dlaczego w USA noszą one nazwę teddybear. Dzięki wysłuchanej audycji poznali również walory zdrowotne miodu – ulubionego przysmaku wszystkich niedźwiadków.

Po zaprezentowaniu audycji członkowie SU częstowali wszystkich pracowników szkoły miodem, a uczniowie mieli możliwość posmakowania tej słodyczy w bibliotece szkolnej. Podczas przerw międzylekcyjnych Olga Bajek z kl. VI d, przebrana w strój pszczoły, częstowała dzieci odwiedzających tego dnia bibliotekę miodem.

W celu popularyzacji postaci Misia Uszatka oraz Kubusia Puchatka (pluszowych niedźwiadków – bohaterów książek dla dzieci) uczniowie kl. I – VI oraz nauczyciele  czytalina głos podczas zajęć lekcyjnych fragmenty książek Cz. Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka oraz A. A., Milne „Kubuś Puchatek”.

Święto było również okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych. Uczniowie, którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje pluszaki i       usadzili na ławce podczas lekcji byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.