• „Learning through teaching”
  Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
  Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
  W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
  Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
  Klocki lego w I c
  Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
  Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
  Jasełka i Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju
  17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się debata pod hasłem „Motywacja do nauki”.
  Warsztaty świąteczne w klasie I c i IV e.
  Klasa VIIC z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
  Dary dobrego serca dla dzieci z Marzycielskiej Poczty
  „Cyberprzemoc i prawne konsekwencje stosowania przemocy” – profilaktyka pożądanych zachowań wśród uczniów.
  Wycieczka do Sądu Rejonowego w Lubinie klasy VIII b
  Zajęcia kulinarne – „Zdrowe przekąski biedroneczki”
  Zajęcia kulinarne – „Zdrowe koktajle jogurtowe”
  Plakaty z życia klas IV-VIII na zakończenie I semestru.
  Realizacja projektu ,,Zaczytany przedszkolak’’.
  Klasy II i III w Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach.
  Dzień Babci i Dziadka w klasie II b.
  Szkolny Dzień Koszuli
  Przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Uczniowie z zajęć teatralnych „Będę aktorem” przygotowali przedstawienie dla klas II c i II b
  Gra edukacyjna „Przygoda z Chrapkiem” kl. IV d
  ,,Między nami kobietkami”- program edukacyjny w kl. VI
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  ArrowArrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Światowy Dzień Pluszowego Misia pn. „Kraina miodem płynąca”

            26 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach świętowano Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarze (p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk), oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. Ewa Mielniczek, p. Jolanta Sobczyk, p. Paulina Dorosławska), przygotowali szereg działań mających na celu rozpowszechnienie święta na terenie szkoły, w tym roku pod hasłem „Kraina miodem płynąca”.

            Członkowie SU nadali audycję przez szkolny radiowęzeł, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów i dlaczego w USA noszą one nazwę teddybear. Dzięki wysłuchanej audycji poznali również walory zdrowotne miodu – ulubionego przysmaku wszystkich niedźwiadków.

            Po zaprezentowaniu audycji członkowie SU częstowali wszystkich pracowników szkoły miodem, a uczniowie mieli możliwość posmakowania tej słodyczy w bibliotece szkolnej. Podczas przerw międzylekcyjnych Olga Bajek z kl. VI d, przebrana w strój pszczoły, częstowała dzieci odwiedzających tego dnia bibliotekę miodem.

            W celu popularyzacji postaci Misia Uszatka oraz Kubusia Puchatka (pluszowych niedźwiadków – bohaterów książek dla dzieci) uczniowie kl. I – VI oraz nauczyciele  czytalina głos podczas zajęć lekcyjnych fragmenty książek Cz. Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka oraz A. A., Milne „Kubuś Puchatek”.   

            Święto było również okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych. Uczniowie, którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje pluszaki i       usadzili na ławce podczas lekcji byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

                Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.

Bookmark the permalink.

Comments are closed