• Slider
 • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

 • Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
  Śniadanie Daje Moc.
  Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
  Zdrowe żywienie w klasie IV d.
  Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
  Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
  Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
  „Learning through teaching”
  Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
  Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
  Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
  Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
  Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
  W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
  Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
  Uczniowie I c goszczą górnika
  Klocki lego w I c
  Dzień Pluszowego Misia w I c
  Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
  Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
  Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
  Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  ArrowArrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Światowy Dzień Pluszowego Misia pn. „Kraina miodem płynąca”

            26 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach świętowano Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciele bibliotekarze (p. Jolanta Sobczyk i p. Marta Kucharczyk), oraz Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami (p. Ewa Mielniczek, p. Jolanta Sobczyk, p. Paulina Dorosławska), przygotowali szereg działań mających na celu rozpowszechnienie święta na terenie szkoły, w tym roku pod hasłem „Kraina miodem płynąca”.

            Członkowie SU nadali audycję przez szkolny radiowęzeł, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z historią święta i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł na produkcję pluszowych misiów i dlaczego w USA noszą one nazwę teddybear. Dzięki wysłuchanej audycji poznali również walory zdrowotne miodu – ulubionego przysmaku wszystkich niedźwiadków.

            Po zaprezentowaniu audycji członkowie SU częstowali wszystkich pracowników szkoły miodem, a uczniowie mieli możliwość posmakowania tej słodyczy w bibliotece szkolnej. Podczas przerw międzylekcyjnych Olga Bajek z kl. VI d, przebrana w strój pszczoły, częstowała dzieci odwiedzających tego dnia bibliotekę miodem.

            W celu popularyzacji postaci Misia Uszatka oraz Kubusia Puchatka (pluszowych niedźwiadków – bohaterów książek dla dzieci) uczniowie kl. I – VI oraz nauczyciele  czytalina głos podczas zajęć lekcyjnych fragmenty książek Cz. Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka oraz A. A., Milne „Kubuś Puchatek”.   

            Święto było również okazją do przyniesienia i zaprezentowania w szkole swoich ulubionych pluszowych misiów – tych dużych i tych najmniejszych. Uczniowie, którzy tego dnia przynieśli do szkoły swoje pluszaki i       usadzili na ławce podczas lekcji byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

                Szkolne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów wszystkich klas.

Bookmark the permalink.

Comments are closed