• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Strzelcy nie próżnują…

Miesiąc luty był bardzo pracowity dla widocznych na zdjęciu Amelii, Dominiki i Mikołaja, członków Szkolnej Drużyny Strzeleckiej przygotowujących się do zdobycia licencji zawodniczej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Z tej grupy największe doświadczenie strzeleckie ma Mikołaj, który zaliczył już kilka udanych startów w zawodach. W zakończonej właśnie XI edycji „Strzelania w Sieci” czyli Ogólnopolskich Zawodów Młodzików PZSS, zajął 17 miejsce w konkurencji Ppn40 na 57 startujących zawodników. Walczył przez pięć miesięcy na zdezelowanym pistolecie w doborowym towarzystwie reprezentantów kilkudziesięciu renomowanych klubów takich jak: Legia Warszawa, Śląsk Wrocław czy Flota Gdynia.

Począwszy od marca do w/w trójki dołączyli kolejni uczniowie przygotowujący się do startów w zawodach strzeleckich od rangi okręgowej do wojewódzkiej.  Pierwszy sprawdzian umiejętności naszych uczniów nastąpi w niedzielę 17 marca w Lubinie na Okręgowych Zawodach Strzeleckich „Puchar Zimy” rozgrywanych w ramach turnieju „Cztery Pory Roku”.  Na tej imprezie młodzi adepci strzelectwa rywalizować będą z doświadczonymi i utytułowanymi dorosłymi zawodnikami. Tradycyjnie już nasi uczniowie będą najmłodszymi uczestnikami tych zawodów. Celem wyjazdu nie jest zajęcie wysokiej lokaty tylko zapoznanie się z atmosferą i sposobem przeprowadzania zawodów strzeleckich oraz podpatrywanie warsztatu pracy doświadczonych strzelców. Od marca strzelcy ćwiczą intensywniej gdyż zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Trzymajmy kciuki!