• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Sprawozdanie z uroczystości rocznicy odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku w Sieroszowicach.

W piątek 22 marca odbyły się uroczystości 62. rocznicy odkrycia miedzi przez geologa oraz patrona naszej szkoły Jana Wyżykowskiego.

Ekipa specjalistów pierwszą, miedzionośną próbkę wydobyła z ziemi nad ranem 23 marca 1957 roku. Kilka miesięcy później, miedź odkryto w Lubinie, a dwa lata później rozpoczęto budowę pierwszych kopalni. Było to najważniejsze odkrycie w Europie.

Każdego roku odbywa się ceremonia złożenia hołdu odkrywcy. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele kopalń, spółek z grupy kapitałowej KGHM, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych szkół oraz jednostek porządku publicznego. Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Barbara Bartoszek oraz wicedyrektor Elżbieta Marciniak. Ponadto w trakcie ceremonii upamiętniającej to historyczne wydarzenie uczestniczyli delegaci z klasy IV d oraz VI b.

Panie dyrektor wraz z uczniami złożyli kwiaty pod obeliskiem. Była to świetna lekcja historii, która jest nierozerwalnie związana z naszą szkołą oraz regionem Dolnego Śląska.