Sprawozdanie z Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej

W naszej szkole  odbyły się szkolne eliminacje do VII  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Przedmiotem Konkursu było zaprezentowanie wybranego fragmentu prozy i wiersza napisanych w oryginale w języku obcym. W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas I-VIII w trzech kategoriach wiekowych. Oceniając,brano pod uwagę stopień opanowania tekstu, wymowę i akcent, płynność wysławiania się, ekspresję rozumianej treści, ogólny wyraz artystyczny oraz oryginalność wybranych dzieł. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i językowy. Zachwycali dojrzałą interpretacją utworów,umiejętnością tworzenia magicznej atmosfery i przenoszenia publiczności i jury w niezwykły świat poezji i prozy. Podczas występów prawie wszyscy doskonale poradzili sobie z aktorską tremą, która nie zburzyła wyśmienitego humoru i radosnej atmosfery, zaś przygotowana przez nauczycieli słodka niespodzianka pomogła szybko zapomnieć o wyjątkowo nielicznych potknięciach językowych.

A oto nasi szkolni laureaci:

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Maciej Bobeła  z klasy III a

Mikołaj Bukraba z klasy III a

II miejsce: Maja Janiak z
klasy II c

Ada Ogrodniczak z klasy III a

III miejsce: Franek Sobczak z
klasy III a

Julia Sznajdrowicz z klasy III a

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce Katarzyna Kamińska