• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Sprawozdanie z uroczystości rocznicy odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku w Sieroszowicach. - copy
    Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.
    Klasa VII C z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
    W czwartek 9 maja 2019 roku w klasie V d odbyła się otwarta lekcja języka polskiego, której celem było sprawdzenie umiejętności pisania.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Sprawozdanie z Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej

W naszej szkole  odbyły się szkolne eliminacje do VII  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Polkowicach. Przedmiotem Konkursu było zaprezentowanie wybranego fragmentu prozy i wiersza napisanych w oryginale w języku obcym. W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas I-VIII w trzech kategoriach wiekowych. Oceniając,brano pod uwagę stopień opanowania tekstu, wymowę i akcent, płynność wysławiania się, ekspresję rozumianej treści, ogólny wyraz artystyczny oraz oryginalność wybranych dzieł. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i językowy. Zachwycali dojrzałą interpretacją utworów,umiejętnością tworzenia magicznej atmosfery i przenoszenia publiczności i jury w niezwykły świat poezji i prozy. Podczas występów prawie wszyscy doskonale poradzili sobie z aktorską tremą, która nie zburzyła wyśmienitego humoru i radosnej atmosfery, zaś przygotowana przez nauczycieli słodka niespodzianka pomogła szybko zapomnieć o wyjątkowo nielicznych potknięciach językowych.

A oto nasi szkolni laureaci:

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Maciej Bobeła  z klasy III a

Mikołaj Bukraba z klasy III a

II miejsce: Maja Janiak z
klasy II c

Ada Ogrodniczak z klasy III a

III miejsce: Franek Sobczak z
klasy III a

Julia Sznajdrowicz z klasy III a

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce Katarzyna Kamińska