• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Sprawozdanie z akcji czytelniczej

10 maja 2019r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach wzięła udział w IV ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.            Udział w biciu rekordu wzięli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obecni tego dnia w szkole (400 uczniów, 32 nauczycieli). Czytano podczas przerwy śniadaniowej (godz. 9.40 – 9.55) oraz podczas przerwy obiadowej (godz.12.30 –12.50). Uczestnicy akcji czytali książki oraz czasopisma w salach lekcyjnych, na korytarzach szkolnych oraz podczas wycieczek klasowych. Przebieg akcji został uwieczniony na fotografiach oraz filmie.