• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Sprawozdanie z akcji charytatywnej „Pomagamy Kubusiowi i Michałkowi”.

W dniach 25-26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie dwóch chłopców chorych na demencję dziecięcą. Jest to choroba, na którą w Polsce nie ma żadnych możliwości leczenia, a jedyną nadzieją jest terapia w klinice w Hamburgu. Koszt leczenia jednego dziecka to 750 000 euro rocznie.

W naszej szkole akcja charytatywna została wcześniej rozpowszechniona poprzez komunikaty przez szkolny radiowęzeł, plakaty wykonane przez uczniów i rozwieszone na terenie szkoły. Informacje o planowanej zbiórce zostały przekazane rodzicom podczas zebrań  oraz wysłane poprzez e-dziennik.  Apel o pomoc chorym dzieciom spotkał się z dużym odzewem wśród społeczności szkolnej.

Komisja w składzie: Marta Kucharczyk, Paulina Dorosławska, Jolanta Sobczyk przeliczyła zebrane pieniądze. Zebrano 2103,14 zł. Kwota została wpłacona na konta Fundacji, opiekujących się chorymi chłopcami.