Sprawozdanie z akcji charytatywnej „Pomagamy Kubusiowi i Michałkowi”.

W dniach 25-26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie dwóch chłopców chorych na demencję dziecięcą. Jest to choroba, na którą w Polsce nie ma żadnych możliwości leczenia, a jedyną nadzieją jest terapia w klinice w Hamburgu. Koszt leczenia jednego dziecka to 750 000 euro rocznie.

W naszej szkole akcja charytatywna została wcześniej rozpowszechniona poprzez komunikaty przez szkolny radiowęzeł, plakaty wykonane przez uczniów i rozwieszone na terenie szkoły. Informacje o planowanej zbiórce zostały przekazane rodzicom podczas zebrań  oraz wysłane poprzez e-dziennik.  Apel o pomoc chorym dzieciom spotkał się z dużym odzewem wśród społeczności szkolnej.

Komisja w składzie: Marta Kucharczyk, Paulina Dorosławska, Jolanta Sobczyk przeliczyła zebrane pieniądze. Zebrano 2103,14 zł. Kwota została wpłacona na konta Fundacji, opiekujących się chorymi chłopcami.