• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Spotkanie profilaktyczno-edukacjne dla uczniów kl. I-III pod hasłem„Bezpieczne ferie”.

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo uczniów w  czasie zbliżających się ferii zimowych

24 stycznia 2019r. odbyło się  w naszej szkole spotkanie profilaktyczno–edukacyjne  dla uczniów kl. I-III zorganizowane przez KGHM pod hasłem „Bezpieczn eferie”. W spotkaniu wzięli udział  policjanci:  starszy sierżant Aleksandra Czajkowska,młodszy aspirant Alan Karpowicz i ratownicy medyczni z ZG Polkowice Sieroszowice:Tomasz Siedlak i Paweł Piotrowski.

Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu.

Druga część spotkania poświęcona była przypomnieniu zasad udzielaniu pierwszej pomocy. Ratownicy udzielali instruktażu oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Po omówieniu zasad wybrani uczniowie sami wykonywali podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami. Na zakończenie nasi Goście  życzyli wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych, wręczając każdemu uczniowi upominki,ufundowane przez KGHM.