• KOMUNIKAT

  Szanowni Państwo w związku z zbliżającym się terminem wyjazdu Państwa dzieci na turnus „zielonej szkoły” zapraszam do składania kart kwalifikacyjnych. Pobrane z sekretariatu lub witryny internetowej szkoły karty należny składać  do 30 kwietnia  w sekretariacie szkoły (w czasie trwania strajku) lub u wychowawcy klasy (po zakończeniu protestu).

  KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA ZIELONEJ SZKOŁY

 • KOMUNIKAT

  W związku z przystąpieniem nauczycieli do ogólnopolskiego strajku informujemy, że nie odbywają się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze do odwołania.

  Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji.

   
   
  KOMUNIKAT

  1.Przypominamy, że zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolonego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach dni 15-17.04.2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w związku z egzaminami ósmoklasisty.

  Stołówka szkolna w tych dniach nie wydaje obiadów. Zapewniamy dla dzieci opiekę świetlicową w razie potrzeby.

  2.Wiosenna przerwa świąteczna odbywa się w dniach 18-23.04.2019 r., są to dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych.

  W dniach 18,19 i 23 kwietnia zapewniamy dzieciom opiekę świetlicową w razie potrzeby. Stołówka szkolna w tych dniach będzie nieczynna.

   

 • ODWOŁANE ZEBRANIA

  KOMUNIKAT DLA RODZICÓW KL. III A I III B

  Planowane zebranie w dniu 10.04.2019 r., w związku ze strajkiem nauczycieli zostaje odwołane.

 • EGZAMINY KLAS VIII

  Dyrektor Szkoły informuje, że egzamin uczniów klas VIII odbędzie się zgodnie z harmonogramem tj.:

  15.04.2019 r. – język polski

  16.04.2019 r. – matematyka

  17.04.2019 r. – języki obce

  Uczniowie spotykają się w szkole o godz. 8.15

  (SP 1  –  ul. Kmicica 23)

 • Komunikat dla rodziców

  Komitet Strajkowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach ogłosił strajk nauczycieli od 8 kwietnia 2019 r.

  W związku z tym zajęcia dydaktyczne nie będą odbywały się do odwołania.

  Na bieżąco będziemy Państwa informować o ewentualnych zmianach.

  Na czas strajku zapewniamy opiekę dzieciom, których rodzice zgłosili taką potrzebę zgodnie z wcześniejszym komunikatem. Stołówka szkolna jest czynna.

 • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
  Żywa lekcja historii w klasie 4 e.
  Lekcje odwrócone W klasie II c.
  „VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej”.
   Finał Gminny w piłce ręcznej dziewcząt
  Turniej ortograficzny klas trzecich.
  Uczniowie klasy II c na wystawie obrazów Edwarda Szpocińskiego.
  Jak witamy się w klasie II c ?
  Warsztaty wielkanocne w klasie IV d.
  Lekcja odwrócona w klasie IV d.
  Klasa VII c z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 3.
  Warsztaty ceramiki w klasie VII c.
  Zajęcia kulinarne – „Tortilla dla łasuchów”
  Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Sprawozdanie z uroczystości rocznicy odkrycia złóż miedzi na Dolnym Śląsku w Sieroszowicach.
    Trzecioklasiści na warsztatach wiosennych w Ostaszowie.
  II miejsce naszych uczniów w regionalnym konkursie  „Piękna nasza Polska cała”.
  Zwiedzanie wystawy obrazów Edwarda Szpocińskiego – klasa II b.
  Uczniowie kl.II b zdobywają odznakę sprawnościową: pływaka w ramach realizacji programu „Sprawny Dolnoślązaczek”.
  Warsztaty taneczne dla kl I-III.
  Finał Wojewódzki w tenisie stołowym Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
  Klasa II a i II b warsztaty zdobienia jajek woskiem w Przemkowie 20.03.2019 r.
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

SPORT W NASZEJ SZKOLE

 ASM

Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła kolejny etap Rozgrzewki i tym samym zakwalifikowała się do Rundy I Dolnośląskiego Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM).

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

Zanim jednak przystąpimy do Rundy I musimy dopełnić ostatnich formalności i zapewnić komplet Waszych zgód na udział dzieci w programie. Bardzo prosimy o wypełnienie i dostarczenie zgody do wychowawcy klasy, który następnie przekaże podpisane zgody koordynatorowi programu.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z panem Grzegorzem Kielin koordynatorem programu, który odpowie państwu na wszystkie pytania związane z przystąpieniem szkoły do programu (ASM). Dodatkowo, zapraszamy na stronę programu, gdzie z pewnością znajdą Państwo wiele przydatnych informacji:

https://aktywneszkoly.pl,

https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/).

Dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Trzymajcie za nas kciuki w Turnieju!


Dnia 12-04-2018 roku  odbył się dla klas III naszej szkoły  turniej sportowy pod hasłem „Zdrowo i sportowo” w formie wyścigów rzędów.

 

Głównym celem zawodów jest usprawnianie uczniów oraz popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek.
Każda z klas miała swoją reprezentację składającą się 5 dziewcząt i 5 chłopców. Podczas konkurencji uczniowie poszczególnych klas wykazali się dużą sprawnością fizyczna i rywalizowali ze sobą  w duchu zasady fair play. Wszyscy uczestnicy turnieju bawili się znakomicie. Organizatorem turnieju była Pani Wanda Palicka.

Małe złotka wciąż wygrywają”

10 marca 2018 roku w Naszej Szkole odbył się finał powiatowy w dwójkach siatkarskich. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z klas czwartych, które  bardzo wysoko wygrały ze swoimi rówieśniczkami. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie : Amelka Kruk, Olga Bajek , Dominika Puzio, Emilia Siemaszek, Weronika Olszewska, Julia Nowakowska, Martyna Śpiak, Emilia Bawiec.. Opiekunem drużyny była Dorota Kołodziejczyk –Iwanowska. Dziewczyny będą reprezentować powiat polkowicki w zawodach strefowych, które odbędą się  22 marca w Górze.


„Liczyliśmy na medal”
13 marca 2018 roku w Brzegu Dolnym odbył się finał wojewódzki w tenisie stołowym. W imprezie uczestniczyli nasi uczniowie Filip Pląska i Fabian Kruk. Po bardzo emocjonującej grze grupowej ” każdy z każdym „, nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce, o wejściu do finału zadecydowały małe punkty ,tylko dwie drużyny awansowały do ścisłego finału. Trzeba wspomnieć ,że w naszej grupie występowali przyszli mistrzowie. Nasza drużyna zakończyła zawody na siódmym miejscu. Opiekunem chłopców była Dorota Kołodziejczyk -Iwanowska.

 

„Awans do finału był blisko”
 
6 marca 2018 roku w Lubinie odbył się ćwierćfinał wojewódzki w czwórkach siatkarskich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Jakub Łoziński, Kacper Klancko,Dominik Pieńko, Filip Pląska, Damian Bąk , Bartosz Borowiec, Hubert Chyliński, Kacper Roskosz, Filip Kozina, Krystian Zaręba. Nasi zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych i reprezentowali powiat polkowicki w zawodach. Od awansu dzielił chłopców jeden punkt, W tie-break chłopcy wygrywali 14 do 11, żeby w końcowej rywalizacji przegrać 16:18. Niestety ulegli drużynom Lubina, Wilkowa i Góry i zajęli czwarte miejsce. Opiekunem drużyny była Dorota Kołodziejczyk-Iwanowska

20 lutego 2018 roku w Gierałtowcu odbył się półfinał wojewódzki w tenisie stołowym. Bardzo udany występ zaliczyli uczniowie Naszej szkoły. Reprezentacja chłopców w składzie: Filip Pląska  i Fabian Kruk zajęła drugie miejsce i będzie reprezentować strefę legnicką w finale wojewódzkim , który odbędzie się w Brzegu Dolnym 20 marca. Amelia Kruk i Amelia Milnikiel  zajęły wysokie, trzecie miejsce, a  były najmłodszym zespołem wśród wszystkich startujących zespołów. W konkurencji chłopców i dziewcząt startowało po10 zespołów. Uczniowie otrzymali wspaniałe medale i dyplomy. Opiekunem zespołów była Dorota Kołodziejczyk -Iwanowska. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Dziewczęta jak „małe złotka”.

Dziewczęta jak „małe złotka”.
27 lutego  w Naszej szkole odbył się finał gminny w mini piłce siatkowej- dwójkach siatkarskich. Drużyna dziewcząt okazała się bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce. Wyprzedziła reprezentację Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3. Dziewczęta będą reprezentować naszą gminę w finale powiatowym, który odbędzie się 10 marca w naszej szkole. Skład naszej drużyny: Amelia Kruk, Olga Bajek, Dominika Puzio, Martyna Śpiak, Weronika Olszewska, Emilka Siemaszko, Alicja Tatarynowicz, Emilia Bawiec. Opiekunem drużyny była Dorota Kołodziejczyk -Iwanowska. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
20180227_105236 (1)

 

 

W tym miesiącu, czyli 20- 02- 2018 roku drużyna dziewcząt i chłopców będą reprezentowały naszą szkołę w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO na szczeblu strefy legnickiej w Gierałtowcu.

Dnia 23-02- 2018 reprezentacja szkoły będzie brała udział w gminnym TURNIEJU MINI PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW w Szkole podstawowej nr 3 w Polkowicach.

Dnia 27- 02- 2018  odbędzie się w naszej szkole TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ. Reprezentacje dwójek siatkarskich dziewcząt i chłopców rozpoczną swoje zmagania
o godzinie 930.

 


 

W dniu 27 lutego 2018 roku odbył się turniej mini piłki siatkowej „Dwójki siatkarskie chłopców”- finał gminny.

W turnieju obok naszej reprezentacji w składzie: Bartosz Dziedzic, Bartosz Kuriata, Oliwier Kuczmaszewski, Michał Wróblewski, Kacper Siwak, Szymon Prokopowicz  brały udział drużyny z SP2 i SP3 Polkowice. Turniej  rozgrywano w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W rozgrywanych meczach przez poszczególne zespoły można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. W ostateczności drużyna naszych chłopców zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody.

 

 


 

środę 14 lutego w naszej szkole odbyły się Warsztaty Konsultacyjne w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport (ASM) (https://aktywneszkoly.pl). Warsztaty są elementem Rozgrzewki, czyli drugiego etapu Turnieju ASM, a ich celem jest wypracowanie Planu Treningowego dla szkoły.

Plan Treningowy to zestaw skutecznych w realizacji działań zwiększających poziom codziennej aktywności fizycznej uczniów.

Chcemy, by uczniowie mieli energię do działania i chęć do nauki, byli samodzielni i nie bali się stawiać czoła codziennym wyzwaniom, również poza szkołą. Powiedzenie „ruch to zdrowie”, należy rozumieć już nie tylko w kontekście poziomu odporności dziecka, ale też w trosce o jego prawidłowy rozwój, zdolności poznawcze i optymalną pracę młodych mózgów.

Cieszy nas wysoka frekwencja podczas warsztatów konsultacyjnych, w których wzięli udział przedstawiciele kadry pedagogicznej, rodziców, władz lokalnych, a także uczniowie, którzy wspierając organizację warsztatów promowali słuszną ideę Wolontariatu.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich obecnych powstał wszechstronny Plan Treningowy, odnoszący się zarówno do funkcjonowania samej szkoły, jak i jej najbliższego otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zmieniać świat dzieci na lepszy.

 

IMG-20180223-WA0009

Udane zawody w mini piłce ręcznej chłopców!!!

W miniony piątek 23 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Polkowicach odbył się finał gminny w mini piłce ręcznej. W zawodach brała udział reprezentacji chłopców z naszej szkoły, która po bardzo zaciętej i wyrównanej grze zajęła I miejsce wywalczając tym samym awans do finału powiatowego. Oprócz naszej szkoły w zawodach wzięły udziały również reprezentacje chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3 z Polkowic oraz Szkoły Podstawowej z Jędrzychowa. Mecze były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Reprezentanci naszej szkoły dali z siebie wszystko pozostawiając dużo zdrowia na parkiecie i udowodnili, że warto grać do ostatniego gwizdka sędziego. Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem „każdy z każdym” a wyniki przedstawiają się następująco:

SP1 Polkowice – SP3 Polkowice 11:10
SP Jędrzychów – SP1 Polkowice 1:13
SP1 Polkowice – SP2 Polkowice 8:3
W skład reprezentacji szkoły wchodzili:
bramkarze: Chmielowiec Marcel, Kot Bartłomiej, Kubacki Kasjan
obrońcy: Chyliński Hubert, Konieczny Igor, Kruk Fabian, Łabędzki Jakub
rozgrywający: Kawałko Jacob, Żak Dawid, Łoziński Jakub
atakujący: Isztwan Przemysław, Pieńko Dominik

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Comments are closed