Promocja zdrowia.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach.

Dnia 18 listopada obchodzony jest w całej Europie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony w 2008 przez Komisję Europejską, kraje członkowskie Unio Europejskiej zostały zobligowane do organizacji obchodów na poziomie lokalnym.

Nauczyciele klas I-III przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat dobroczynnego wpływu ziół na zdrowie człowieka i ich walorach smakowych.

W ramach realizacji zadań programu edukacyjnego „Stop cukrzycy. Wiem jak zapobiegać, wiem jak żyć z cukrzycą” zostały zakupione zioła w doniczkach,  a następnie przekazane do kącików przyrodniczych w klasach I-III i do sali przyrodniczej.

Nauczyciele I-III przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat dobroczynnego wpływu ziół na zdrowie człowieka i ich walorach smakowych. Dzieci miały okazję powąchać, dotknąć, zobaczyć i spróbować jak smakuje bazylia, mięta, oregano, tymianek, rukiew wodna, bazylia tajska, pietruszka i wiele innych. Niektórym tak smakowały te zdrowe roślinki, że systematycznie zjadali je z kanapkami na drugie  śniadanie.

Zadanie to zostało zrealizowane przy współudziale finansowym Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ KLAS III pt. „NAKRĘĆ SIĘ NA ZDROWIE!”

„Nakręć się na zdrowie” – to hasło przewodnie międzyszkolnego turnieju dla klas III, który odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Polkowicach. Trzecioklasiści z naszej szkoły rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i w quizie z edukacji zdrowotnej. W konkurencji kulinarnej udowodniły też, że pyszny i zdrowy sok ze świeżych owoców można przygotować w błyskawicznym tempie. Na zakończenie wspólnej zabawy uczniowie mogli zjeść plasterek cytryny i zaprezentować szczery uśmiech do zdjęcia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki (gąbki i pachnące mydełka).
Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, gdyż wykazali się dużą wiedzą z zakresu edukacji zdrowotnej. Byli sprytni, szybcy, a rywalizując, przestrzegali zasad fair play.

Promocja zdrowego chleba w szkole

W Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach w ramach PROMOCJI ZDROWIA  odbyła się „DEGUSTACJA  ZDROWEGO PIECZYWA” zorganizowana przez uczniów i  rodziców klasy II a przy współpracy  Rady Rodziców. Degustację poprzedziła prezentacja multimedialna pt. „Jak powstaje chleb” , której celem było zapoznanie z drogą powstawania chleba , rodzajami chleba i[…] Czytaj całość…

Marsz po zdrowie 2018

W dniu 25 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się Marsz Po Zdrowie na dystansie 1200 metrów dla klas 0-VII. Impreza przeprowadzona została na Stadionie Lekkoatletycznym w Polkowicach. Celem marszu była promocja zdrowego stylu życia oraz zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W czasie trwania zajęć uczniowie doskonalili  swój chód oraz rozwijali umiejętności i zdolności lekkoatletyczne. Dowiedzieli się, że chodzenie rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion  i barków,  służy poprawieniu wydolności i wytrzymałości. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej, a co za tym idzie samopoczucia i obniżenia poziomu stresu.