Prawa dla zwierząt!

Dnia 22 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Został on ustanowiony przez Klub Gaja dla upamiętnienia ustawy o ochronie zwierząt (1997r.). Z tej okazji uczniowie klasy I aI b i I c wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali w swoich klasach wystawę zwierząt, na którą zaprosili uczniów klas I-III. Zaproszeni goście mogli poznać wiele ciekawostek, nt. przyniesionych zwierzątek od ich właścicieli, wśród których znalazły się agama, chomiki, królik, rybki, piesek, świnka morska, kotki, … Przewodnim celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom, iż zwierzęta tak jak ludzie mają swoje prawa – prawo do życia, prawo do poszanowania, prawo do troski, prawo do opieki. To był bardzo emocjonujący i pełen wrażeń dzień.