• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

PIESZY RAJD – GUZICKIE MEANDRY

Klasa IVe – Pieszy Rajd na Guzickie Meandry

Dnia 21.03.2019 r., klasa IV e oprócz atrakcyjnych wyjść do kina i restauracji, miała możliwość spędzenia aktywnie pozostałego  czasu wolnego. Opiekunowie Pani Lucyna, Pani Iza i Pan Grzesiu zorganizowali uczniom Pieszy Rajd na Guzickie Meandry pod hasłem „Poszukujemy pierwszych oznak wiosny”. Była  to doskonała okazja dla dzieci do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt Zaangażowania ich do życia w zgodzie z otaczającą naturą oraz wypracowania umiejętności dbania o nią– bezpośrednie obcowanie ze środowiskiem, naturalnym otoczeniem. Nasz pieszy rajd był źródłem trwałych wrażeń i spostrzeżeń niezbędnych do kształtowania się myślenia, pamięci, uwagi. Rozbudził wśród dzieci zainteresowania, ciekawość poznawczą, wpłynął na wyrobienie wrażliwości na piękno otaczającego świata. Wyzwalał pozytywne emocje – radość, zadowolenie, ciekawość.  Pozwolił na integrację w grupie rówieśników. Wpłynął na formowanie się postaw moralnych i zachowań społecznych dzieci, np. kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, używanie zwrotów grzecznościowych. Poza tym dawał możliwość wyrobienia orientacji w terenie, nabywania określonych umiejętności i kształtowania nawyków. Wreszcie zaspokojona została naturalna potrzeba ruchu – która wpływa korzystnie na rozwój fizyczny. Odprężony układ nerwowy – przyczynił się do rozładowania emocji, agresji, napięć fizycznych, hartuje, rozwija sprawność i zręczność. Możemy wymieniać jeszcze szereg walorów spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu… J. I Dzień Wiosny zaliczamy do UDANYCH!!!

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed