• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
  Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
  Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
  Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
  Dzień Strażaka.
  Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
  „Dzień Matematyki”.
  Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  previous arrow
  next arrow
  Slider
 • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

 • Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  Play
  previous arrow
  next arrow
  previous arrownext arrow
  Slider
 • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Patrol saperski na terenie naszej szkoły.

Mimo upływu wielu lat od zakończenia II wojny światowej, jej śmiercionośne ,,pamiątki” w postaci niewypałów i niewybuchów nadal zalegają wśród pól i lasów, wciąż dając o sobie znać. Można je spotkać niemalże na każdym kroku podczas prac drogowych, rolnych. Głogowski patrol wyjeżdża niemal codziennie, realizując odpowiedzialne i niebezpieczne zadania związane z podejmowaniem materiałów niebezpiecznych i wybuchowych.

Dnia 14 czerwca 2019 roku boisko naszej szkoły  zmieniło się w istny poligon! Gościliśmy u siebie saperów z  4 Batalionu Inżynieryjnego z Głogowa, którzy w interesujący sposób opowiedzieli nam o swoich podstawowych zadaniach w wojsku inżynieryjnym,  jakim niewątpliwie jest rozminowanie terenu i obiektów, wysadzanie niewybuchów i niewypałów, oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Dowiedzieliśmy się jak wygląda ich dzień pracy, w jaki sposób zabezpiecza się niewybuchy i co zrobić kiedy je przypadkiem znajdziemy oraz jakie są zasady bezpieczeństwa w pracy Sapera. Wszystkie narzędzia potrzebne do wykonywania tej pracy udało nam się zobaczyć na żywo. Duże wrażenie zrobił też wóz Patrolu Saperskiego, jego wnętrze. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo wynikające z możliwości natknięcia się na materiały wybuchowe oraz podkreślenie wagi zawodu sapera.

 Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie! Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładu oraz zobaczyli jak wygląda kombinezon anty-wybuchowy. Było to wspaniała lekcja, którą zapamiętamy na długo.

Bookmark the permalink.

Comments are closed