Klub Wolontariat

NASZE AKCJE

akcje charytatywne SKC-page-002 akcje charytatywne SKC-page-001

GALERIA AKCJI

Porządkowanie grobów na cmentarzu parafialnym w Polkowicach

Porządkowanie zaniedbanych grobów dzieci na cmentarzu parafialnym w Polkowicach stało się dla nas już tradycją. Po raz kolejny w tym roku, tuż przed świętem Wszystkich Świętych, członkowie Szkolnego Koła Caritas chętnie podjęli się tego zadania. Wyrywali chwasty, wyrzucali śmieci itd. A na koniec wspólna modlitwa i  zapalenie zniczy.

Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy pomóc.

Roksana Lepa VI c – SKC

Wolontariusz dobry człowiek – on zawsze chętnie Ci pomoże!

Podczas zajęć wykonywaliśmy wspólnie razem plakat promujący rolę wolontariusza. Dzięki tym warsztatom dowiedzieliśmy się, jak dużo zależy od nas samych. Poza tym mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować.

Oliwia Swereda i Lena Buczma – SKC

Międzynarodowy projekt „Kilometr z życia Jana Pawła II”.

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach woj. dolnośląskie włączyło się w wykonanie prac do międzynarodowego projektu „Kilometr z życia Jana Pawła II”. Prace należało wykonać w formacie A3, w poziomej orientacji arkusza, w technice dowolnej. Konieczne było zachowanie formy komiksu. Dołączyliśmy zdjęcia i kilka słów o sobie, o naszym kole i szkole. Dzięki temu możliwe było poczucie wspólnoty i jedności ze wszystkimi wykonawcami prac. Otrzymaliśmy do wykonania 10 wydarzeń:

Szkolne koło Caritas z kolędą

9 grudnia 2014 roku udaliśmy się do Świetlicy Środowiskowej, działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach, gdzie przedstawiliśmy jasełka. Mogliśmy przybliżyć widzom cud narodzin Zbawiciela. Przygotowania były bardzo intensywne: próby, przygotowanie strojów, nauczyliśmy się nawet nowych pastorałek.

Mieliśmy zaszczyt wystąpić przed dziećmi i pracownikami świetlicy. Zaprezentowaliśmy inscenizację pt. „ Betlejemskie Światło”. Występ bardzo się podobał. Widownia włączyła się do wspólnego śpiewania kolęd. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci i ugoszczeni. Mogliśmy poznać bliżej, jak funkcjonuje taka świetlica. Na koniec złożyliśmy życzenia radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Podziękowaliśmy za zaproszenie i miłą atmosferę.

Uczniowie z Szkolnego Koła Caritas.

• 18.11.2014 r.

Na zajęciach wykonywaliśmy wspólnie razem plakat
promujący nasze koło, zadania wolontariusza. Ta praca
pokazała nam, jak dużo zależy od nas, jak na wiele rzeczy
mamy wpływ.
Karol Chmielowski SKC

• 18.11.2014 r.

Pomaganie innym to super zadanie…

Bardzo chętnie podejmujemy się nowych zadań, zwłaszcza
takich, które ułatwiają pracę naszym młodszym kolegom
i koleżankom.
Liwia Buczma V c SKC

• 16.11.2014 r.

Na zajęciach Szkolnego Koła Caritas wykonywaliśmy kotyliony z
okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

• 20.10.2014 r.

Jak co roku również i w tym tuż przed świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznych członkowie Szkolnego Koła Caritas wybrali się na cmentarz parafialny w Polkowicach. Na miejscu sprzątaliśmy zapomniane, zaniedbane groby dzieci. Zabraliśmy ze sobą grabki, motyki, ścierki i wiele innych narzędzi.  Wyrywaliśmy chwasty, wyrzucaliśmy śmieci itd. Na koniec wspólnie pomodliliśmy się zapalając znicze na wszystkich przez nas uporządkowanych grobach.

Roksana Lepa V c – SKC

• 10.2013 r. Wystawa JP II 13 Dzień Papieski