Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki w klasie III c.

Dnia 16 września w naszej klasie III c  obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.
Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na początku zajęć uczniowie oglądnęli film na podstawie książki „The Dot”, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).

Rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas ma w sobie ukryte talenty i mocne strony, które prędzej czy później ktoś w nas je odkryje. Dzieci uświadamiały sobie nawzajem w czym  świetnie sobie radzą. Następnie wzięli udział w „kropkowych” zabawach tanecznych oraz wykonali prace plastyczne, w których motywem przewodnim była kropka.Na koniec wszyscy chętni, którzy mieli na ubraniach kropki (niektórzy sami w domach namalowali je farbami) zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. To był bardzo inspirujący dzień!

Katarzyna Walasek