• Slider
  • W SZKOLNYM OBIEKTYWIE

• Warsztaty o zdrowym żywieniu w klasach siódmych.
    Śniadanie Daje Moc.
    Zawody strzeleckie „Puchar Jesieni”.
    Zdrowe żywienie w klasie IV d.
    Zajęcia kulinarne – „Czekoladowe babeczki”
    Wycieczka kl. I c i II c do Fabryki ozdób choinkowych „Vitbis”.
    Warsztaty „Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d
    „Learning through teaching”
    Zajęcia kulinarne – Światowe Dni Cukrzycy
    Warsztaty kulinarne w klasie IV e –„ Przygotowywanie zdrowych kanapeczek”
    Warsztaty krawieckie w klasie IV d.
    Zajęcia mikołajkowe kl. II c w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.
    Zajęcia kulinarne „Pijemy świeżo wyciskane soki z pomarańczy”.
    W dniach 30 listopada, 4 grudnia oraz 7 grudnia 2018 r. nasza szkoła wraz z Radą Rodziców organizowała Warsztaty Rękodzieła na których wykonywano bombki zdobione techniką decoupage.
    Uczniowie I c wykonują szopki Krakowskie
    Uczniowie I c goszczą górnika
    Klocki lego w I c
    Dzień Pluszowego Misia w I c
    Zajęcia kulinarne „Świąteczne pierniczki”
    Wycieczka klasy II b do Ostaszowa na warsztaty świąteczne
    Dnia 13 grudnia 2018 roku w godz. 11.45 do 12.30 p. Monika Małachowska przeprowadziła lekcję otwartą z plastyki. Zajęcia zrealizowano w klasie IV e.
    Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Strzelecki Młodzików w Zielonej Górze.
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY

Play
    ArrowArrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Obchody Dnia Spódnicy

Dnia 15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach obchodzono Dzień Spódnicy. Uczniowie zostali poinformowani o obchodach przez członków Rady Samorządu Uczniowskiego w komunikacie nadanym przez szkolny radiowęzeł. Organizatorami zabawy był Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna.

Celem podejmowanych działań było zwrócenie uwagi uczniów na historię kobiecego ubioru oraz modę obowiązującą w świecie dawniej i dziś.

Organizatorzy zachęcali do przyjścia do szkoły w oryginalnej spódnicy wszystkich chętnych uczniów. Dzieci wzięły udział w specjalnej sesji fotograficznej z książką w tle. Sesja odbywała się w czytelni szkolnej. Wszystkie uczestniczki sesji otrzymały upominki od organizatorów imprezy. Na podstawie zdjęć została wybrana NAJBARDZIEJ ORYGINALNA SPÓDNICA 2018 r.

Decyzją męskiej części Samorządu Uczniowskiego laureatkami plebiscytu zostały: Katarzyna Madej z kl. III a i Kornelia Siejek z kl. IV e. Uczennice otrzymały nagrody w postaci książek.