• Zespół instrumentalny „Dziecięca Symfonia” w utworze „Mamma Mia” zespołu Abba.
    Wizyta klasy II c na Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.
    Turniej logopedyczny „Nasze wspólne  logozabawy”.
    Uczniowie klasy VIII d naszej szkoły gościli w legnickim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Dzień Strażaka.
    Pozdrowienia od Trzecioklasistów.
    „Dzień Matematyki”.
    Sukces naszych uczniów w XIII edycji powiatowego  konkursu „Z nami bezpieczniej””
  • OKIEM SZKOLNEJ KAMERY I APARATU

Play
    previous arrownext arrow
  • Z ŻYCIA NASZEJ SZKOŁY

Niezwykła lekcja historii w „Piwnicy pod Piastowskim Orłem”

10 grudnia 2018r. uczniowie kl. III a, III b, V b i VII uczestniczyli w żywej lekcji historii w muzeum historycznym „Piwnica pod Piastowskim Orłem”. Spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Historycznego „Victoria” było okazją do spotkania z miłośnikami historii i badaczami dziejów naszej ojczyzny. Prowadzący prezentował uczniom zgromadzone przedmioty codziennego użytku: meble, lampę naftową, przedwojenny młynek do kawy, samowar, aparat fotograficzny i kamerę, czy wciąż jeszcze działający patefon. Opowiadał o losach pierwszych mieszkańców powojennych Polkowic, przesiedleniach i trudnościach z tym związanych. Obejrzenie mundurów, broni i sprzętu wojskowego było okazją do rozmów na temat losów polskich żołnierzy podczas II wojny światowej.