Narodowe czytanie w naszej szkole.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Dnia 4 września 2015 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Polkowicach wzięła w nim udział po raz drugi. Od godz. 7.45 – 14.30 na terenie placówki czytano „Lalkę” Bolesława Prusa.W akcję zaangażowani zostali nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie byli zapoznawani z życiorysem i twórczością Bolesława Prusa oraz wysłuchali fragmentów „Lalki” czytanej na głos przez rodziców, nauczycieli lub kolegów. W tegorocznej edycji akcji wzięli udział uczniowie klas II – VI.