„Narodowe Czytanie” 2017.

W piątek 08.09.2017r. po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Książkę czytano w wielu miejsach w Polsce i za granicą. Jedną z takich miejscowości były Polkowice. Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego.

Punktem kulminacyjnym obchodów tego dnia był maraton głośnego czytania „Wesela” na placu przed głównym wejściem do szkoły. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Do akcji wspólnego czytania włączyły się z dużym zaangażowaniem wszystkie klasy w pionie klas IV – VI. Każdy czytający wpisał się na pamiątkową listę. Natomiast na parterze zorganizowana została pamiątkowa wystawa.