• „Śpiewamy dla Niepodległej”
    Lekcja żywej historii dla kl. VI a w muzeum „Piwnica Pod Piastowskim Orłem”. - copy
    Poznajemy piękno i bogactwo Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.
    Warsztaty klasy II b w MGBP w Polkowicach – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
    Wycieczka do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu klas IV c i IV d.
    „Śniadanie daje moc” w klasie II b
    „Chrupiące gofry dla każdego”
    ..Bo niepodległość nie jest dana raz na zawsze….
    „Rekord dla Niepodległej” – wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego.
    Sukces chóru „Vox Pueri” w XIII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Jędrzychowie.
    „Kolorowe jeżyki koreczkowe”
    ,,ZACZYTANY DZIEŃ”
    Marsz klas I – III z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
    Realizacja projektu „Ekologiczne inspiracje” w kl. IV
    Międzyszkolny Turniej Szachowy w Polkowicach
    Kawiarenka Językowa „English Cafe”
    Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  • Szkolna TV

Play
    ArrowArrow

Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Strzelectwie Sportowym

Od 8 do 11 października 2018 r. na obiektach strzeleckich KS Śląsk Wrocław odbywały się coroczne zawody strzeleckie „Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Strzelectwie Sportowym”. Nasza szkoła zdobyła IV miejsce drużynowo. Ponadto Hubert Demianowski uzyskał w klasyfikacji indywidualnej II miejsce,

Swoimi umiejętnościami popisywali się młodzi strzelcy z całego województwa.W/w zawody  uznawane są za Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Strzelectwie.

„Jedynkę” jak co roku reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas VI-tych. Właśnie opublikowany został komunikat, z którego wynika, że w kategorii Szkół Podstawowych reprezentacja naszej placówki po zaciętym boju zajęła  IV miejsce w klasyfikacji drużynowej na dwadzieścia cztery startujące placówki. Do miejsca na podium zabrakło niewiele gdyż szkoła z Wrocławia, która zajęła III miejsce wystrzelała taką samą ilość punktów jak nasi uczniowie. Gdy mamy dwa takie same wyniki o lepszej lokacie decyduje liczba 10-tek a tych niestety więcej trafili wrocławianie. Medal jednak udało się wystrzelać. W klasyfikacji indywidualnej chłopców Hubert Demianowski wystrzelał srebrny medal (na 125 zawodników). Bardzo ładnie strzelały dziewczęta, aż trzy zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce (również na 125 startujących zawodniczek). To niejedyne sukcesy strzeleckie w tym roku szkolnym. We wrześniu para pistoleciarzy (Iza z VIII a i Mikołaj z VII b) wystartowała w Lubinie w Okręgowych Zawodach Strzeleckich „Puchar Lata”. W klasyfikacji juniorów i juniorek obydwoje zajęli drugie miejsca.  Wkrótce kolejne zawody: dla chętnych uczniów klas VI-VIII organizowane przez naszą placówkę Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z Okazji Dnia Niepodległości, zaś dla Izy i Mikołaja Puchar Zimy w Lubinie oraz Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Młodzików w Zielonej Górze.

Skład drużyny na Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Strzelectwie: Kalina Cywińska, Hubert Demianowski, Marta Foryś, Piotr Gil, Alicja Gładysz, Kewin Januszek, Dominika Jarzynka, Kornel Kotulski, Filip Kusiak, Amelia Pawłowska, Alicja Sowa, Kamil Trzeciak