Marsz po zdrowie 2018

W dniu 25 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się Marsz Po Zdrowie na dystansie 1200 metrów dla klas 0-VII. Impreza przeprowadzona została na Stadionie Lekkoatletycznym w Polkowicach. Celem marszu była promocja zdrowego stylu życia oraz zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W czasie trwania zajęć uczniowie doskonalili  swój chód oraz rozwijali umiejętności i zdolności lekkoatletyczne. Dowiedzieli się, że chodzenie rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion  i barków,  służy poprawieniu wydolności i wytrzymałości. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej, a co za tym idzie samopoczucia i obniżenia poziomu stresu.