Konkursy kalendarzowe PSP 2020.

W tym roku  mamy dla wszystkich zainteresowanych niespodziankę, gdyż ogłaszamy aż pięć konkursów.

Pierwszy z nich to indywidualny konkurs na komiks pt. „TATO, NIE JEDŹ TAK SZYBKO”, „WIEM JAK BEZPIECZNIE OPUŚCIĆ BUDYNEK” lub „POŻAR W KUCHNI – NIE PANIKUJ”. Jest to konkurs, w którym uczestnik z klas 1-8 tworzy komiks na jeden z powyższych tematów.

Drugim indywidualnym konkursem jest krzyżówka dla najmłodszych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1-3. Krzyżówka do wydrukowania znajduje się w pliku w tabeli na dole strony.

Ostatnim z konkursów indywidualnych jest konkurs fotograficzny. Skierowany jest do uczniów klas 5-8. Uczestnik wykonuje zdjęcie pt. „STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.

Kolejne konkursy to już dedykacja dla całych klas oraz ich opiekunów, których zaangażowanie będzie niezbędne.

Pierwszy konkurs zespołowy zadedykowany jest dla uczniów z klas 6-8. Zadanie konkursowe to nagranie spotu filmowego na jeden z wybranych tematów: „CZY WIESZ CO ZROBIĆ PODCZAS BURZY” lub „BEZPIECZNIE NAD WODĄ”.

Ostatni z konkursów, to konkurs zespołowy na piosenkę o tematyce strażackiej, skierowany jest do uczniów z klas 1-8. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiednich zachowań poprzez treści i muzykę.

źródło:https://www.straz.gov.pl/

NAZWA KONKURSU TERMIN:

Indywidualny konkurs na komiks pt. „TATO, NIE JEDŹ TAK SZYBKO”, „WIEM JAK BEZPIECZNIE OPUŚCIĆ BUDYNEK” lub „POŻAR W KUCHNI – NIE PANIKUJ” – konkurs dla uczniów z klas 1-8.
KWIECIEŃ
  Indywidualny konkurs-krzyżówka dla najmłodszych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1-3.
KWIECIEŃ
  Indywidualnych konkurs fotograficzny. Konkurs dla uczniów z klas 5-8.
KWIECIEŃ
  Konkurs na spot filmowy na jeden z wybranych tematów: „CZY WIESZ CO ZROBIĆ PODCZAS BURZY” lub „BEZPIECZNIE NAD WODĄ” – konkurs zespołowy zadedykowany jest dla uczniów z klas 6-8.
KWIECIEŃ
  Konkurs zespołowy na piosenkę o tematyce strażackiej, skierowany jest do uczniów z klas 1-8.