Konkurs pt. „Konstytucja 3 Maja”.

W dniach 20 marca – 8 kwietnia 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbył się szkolny konkurs pt. „Konstytucja 3 Maja” skierowany do uczniów kl. V – VIII. Przedmiotem konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat: uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, twórców konstytucji, sytuacji politycznej Polski w II połowie XVIII wieku oraz znaczenia konstytucji dla Polski.

Celem konkursu  było uczczenie 228. rocznicy Konstytucji 3 Maja, wzbudzenie zainteresowania uczniów historią Polski, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, motywowanie do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.
Komisja konkursowa oceniła prace i wyłoniła  nastepujacych laureatów.
I miejsce przyznano  Weronice Stańczyszyn i Marcinowi Lasakowi z kl. VIII d,
II miejsce – Mai Wesołek i Julii Wegner, Kornelii Jedleckiej i Julii Gawluk z kl. VIII a,
III miejsce otrzymał Michał Tymofiejew z kl. VIII a,

Wyróżnienia przyznano: Mateuszowi Zając z kl. VIII a, Julii Słabolepszy,  Wiktorii Ślusarczyk z kl. VIII b, Natalii Bajaś i Mai Kuźmie z kl. VIII d.
Dzieki uprzejmosci firmy CCC oraz Wiejskiego Osrodka Kultury w Sobinie laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziekujemy.